Son Dakika Son Dakika Son Dakika
FETÖ'de çatlak büyüyor! Örgüt üyeleri sosyal medyada birbirine girdi - Son Dakika

FETÖ'de çatlak büyüyor! Örgüt üyeleri sosyal medyada birbirine girdi

FETÖ'nün yurtdışındaki örgüt üyeleri arasında çatlak giderek büyüyor. Örgütten bir doktorun çok sayıda cinsel saldırı ve tacizde bulunduğu iddiasının üyelerde paniğe neden olduğu öğrenilirken, FETÖ'cü Önder Aytaç, sosyal medyadan örgüt üyesi Dr. Haldun Çetinkanat'ın fotoğrafını paylaşarak "Her doktor doktor mudur? O doktor bu doktor mudur?" yazdı.

FETÖ\'de çatlak büyüyor! Örgüt üyeleri sosyal medyada birbirine girdi
04.11.2020 - 14:29,  Güncelleme: 17:12

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yurtdışındaki kaçak yaşayan mensupları arasında bir süredir ekonomik, sosyal hayat ve sözde ahlaki değerler konularında anlaşmazlıklar yaşandığı biliniyordu. Ancak gizli tutulmaya çalışılan bu çatlak bazı FETÖ'cülerin sosyal medya paylaşımları ile ortaya çıktı.

ÇOK SAYIDA CİNSEL TACİZ VE SALDIRI SUÇU

İddialara göre, FETÖ grupları arasında FETÖ mensubu bir doktorun 'hipnoz yoluyla ağrıları gideriyorum' diyerek 7 kadına cinsel saldırı, 30 kadına ise muayene sırasında cinsel tacizde bulunduğu iddiası ortaya atıldı. Örgütün firarilerinden Önder Aytaç da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, FETÖ'cü Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Haldun Çetinkanat'ın fotoğraflarını paylaşarak "Her doktor doktor mudur? O doktor bu doktor mudur?" yazdı.

FETÖ İÇİNDE BÜYÜK PANİK

Örgütle ilgili bilgi veren güvenlik uzmanları, cinsel saldırı iddiasının FETÖ içinde büyük paniğe neden olduğunu belirtti. FETÖ'cü Çetinkanat'ın evli ve 2 çocuk babası olduğu, Türkiye'de bulunduğu dönemde de tedavi ettiği, çoğunlukla örgüt üyesi olan pek çok kadına cinsel tacizde bulunduğunu söylediler.

ÖRGÜT KONTROLÜNDEKİ BİR HASTANEDE ÇALIŞIYOR

FETÖ'cü Çetinkanat'ın örgütün üst düzey isimlerinden İsmail Büyükçelebi'nin referansıyla elebaşı Fetullah Gülen'in güvenini kazandığı, örgüt içinde önemli bir yer edindiği ifade edildi. Örgüt üyesi Çetinkanat'ın 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Güney Afrika, Uganda, Mali ve ABD'de örgütsel faaliyetlerine devam ettiği bildirildi. Çetinkanat'ın örgütün kontrolündeki bir hastanede çalıştığı da öğrenildi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (2)
  • muyo: PAYLAŞACAK KEMİK KALMAYINCA BİRBİRLERİNE SALDIRIRLAR SIRTLAN KOLİNİLERİ Cevap Yaz 22 9
  • Bülent: Yeri yurdu belli ise neden alıp getirmiyor MİT. Cevap Yaz 9 1
1000

Son Dakika Güncel FETÖ'de çatlak büyüyor! Örgüt üyeleri sosyal medyada birbirine girdi - Son Dakika


Advertisement