Son Dakika Haberleri: Fetö'den "Bylock Helal Fetvası"

Fetö'den "Bylock Helal Fetvası"

2 yıl önce

Uşak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan eski öğretmen, örgüt yöneticilerinin, 17-25 Aralık sürecinin ardından "ByLock"u "helal" olarak nitelendirdiğini anlattı.

Fetö'den
SONER KILINÇ - Uşak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan eski öğretmen, örgüt yöneticilerinin, 17-25 Aralık sürecinin ardından "ByLock"u "helal" olarak nitelendirdiğini anlattı.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin "ideolojik" kanadına yönelik 4 ilde yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan eski öğretmen, itirafçı olarak örgütle ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Uzun yıllar örgütün eğitim kurumlarında çalışan itirafçı, 17-25 Aralık sürecinden sonra kopmaları önlemek amacıyla özel önlemler alındığını, itirafçı örgüt üyelerinin sosyal medya hesaplarının dahi takip edildiğini söyledi.

FETÖ yöneticilerinin, 17-25 Aralık sürecinin ardından bazı sosyal paylaşım sitelerini hedef alarak "haram" yakıştırmasında bulunduklarını dile getiren itirafçı, aynı yöneticilerin örgütün kriptolu mesajlaşma uygulaması "ByLock"u helal olarak nitelendirerek, FETÖ elebaşı Gülen'in "Facebook haram, ByLock helal" şeklinde sözde fetvası olduğu yönünde söylemlerde bulunduklarını ifade etti.

İtirafçı, bu sayede örgüt üyeleri arasında "ByLock"un yaygınlaştırılmasının amaçlandığını kaydetti.

Atadıkları müfettişlerle evlerde arama yapmışlar

FETÖ'nün örgüt içinde meydana gelen olumsuzlukları atadığı sözde müfettişlerle soruşturduğunu bildiren itirafçı, bu müfettişlerin il il gezdiklerini, örgüt üyelerinin üstünü ve evlerini aradığını, bilgisayar, tablet gibi elektronik cihazları kontrol ettiğini anlattı.

FETÖ'ye ait okullarda öğrenim gören tüm çocukların ve ailelerinin bilgilerinin kayıt altına alınarak arşivlendiğini vurgulayan itirafçı, "Çalıştığım okulda tüm öğrencilerle ilgili arşivler tutuluyordu, kayıtlar özenle saklanırdı ve çocukların yaşamları bu kayıtlar doğrultusunda yönlendirilirdi. Bazı öğretmenlerin 'Biz excel cemaatiyiz bu bilgiler bizim için önemli' yönünde konuşmaları olurdu. Öğrenciler 1'den 5'e kadar numaralarla derecelendirilirdi, bu numaralar onların ve ailelerinin örgüte bağlılıklarını anlatırdı." ifadesini verdi.

FETÖ'cü Kanter'e destek kampanyası

Örgütün propagandasını yapan basketbolcu Enes Kanter'in NBA All- Star seçilmesi için tüm örgüt mensuplarına sosyal medya hesapları üzerinden kampanya yürütülmesi yönünde talimat verildiğini dile getiren itirafçı, eğitim kurumlarının örgütün omurgası olduğunu belirtti.

Uşak merkezli 4 ilde gerçekleştirilen operasyonda 13 kişi gözaltına alınmış, tamamı örgütün kriptolu mesajlaşma uygulaması "ByLock" kullanan şüphelilerden 12'si tutuklanmış, bir şüpheli adli kontrol kaydıyla serbest bırakılmıştı.Son Dakika! CHP, 140 Belediye Başkan Adayını Belirledi! İşte Tam Liste 2 İsrail Askerinin Öldürüldüğü Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı

Son Dakika! Atatürk Anıtına Baltayla Saldıran Kadın Serbest Bırakıldı