Son Dakika Haberleri: FETÖ'den Tutuklanan İYİ Parti'li Çoraklık Deşifre Olmamak için "Fettoş" Demiş

FETÖ'den Tutuklanan İYİ Parti'li Çoraklık Deşifre Olmamak için "Fettoş" Demiş

6 ay önce

FETÖ'den tutuklanan İYİ Parti İletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık, hakkında hazırlanan iddianamede 15 Temmuz sonrası deşifre olmamak için FETÖ elebaşına "Fettoş" dediği ortaya çıktı.

FETÖ'den tutuklanan İYİ Parti İletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık, 15 Temmuz sonrası deşifre olmamak için FETÖ elebaşı için "Fettoş" dediği ortaya çıktı. Çoraklık FETÖ üyeliği ve zincirleme terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanacak.

ÇORAKLIK HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANDI

FETÖ propagandası yaptığı gerekçesiyle tutuklanan İYİ Parti Genel Merkez İletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık hakkında iddianame hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre; Çoraklık FETÖ'ye üye olmak ve zincirleme şekilde terör örgütü propagandası yapmak suçlarını işledi.

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN İÇİN "FETTOŞ" DEMİŞ

Sabah'tan Kenan Kıran'ın haberine göre; 15 Temmuz darbe girişimine kadar FETÖ'ye yönelik eleştirileri küçümseyen paylaşımlarda bulundu. Darbe girişiminin başarısız olması üzerineFETÖ'ye yönelik ağır ifadeler kullanmaya başladı. Deşifre olmamak için FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e "Fettoş" dediği ortaya çıktı. İşte iddianameden detaylar:

"FETÖ'NÜN AMACINA HİZMET EDEN PAYLAŞIMLARDA BULUNDU"

17-25 Aralık'ta, 21 Temmuz 2014'te FETÖ'ye mensup polis amirlerinin gözaltına alınması ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesi FETÖ'nün amacına hizmet eder paylaşımda bulundu. Darbeci askerleri sahiplenip ve masum gösteren paylaşımlarda bulundu.

ENES KANTER'LE İLGİLİ YAPTIĞI PAYLAŞIMI SORMUŞ

Çoraklık'ın cep telefonunda yapılan dijital inceleme ve teknik analiz sonucunda; Çoraklık'ın "Burak Sayko Beğ" ismiyle rehberinde kayıtlı olan bir kişiyle mesajlaşmaları tespit edildi. Bu mesajlarda Çoraklık, sosyal paylaşımlarının aleyhine delil olarak kullanılıp kullanılamayacağını sordu. Çoraklık ve Beğ, Çoraklık'ın bir FETÖ mensubunun paylaşımını kendi hesabında paylaştığını, Gülen'e bağlılığı ve sadakati açıkça bilinen basketbolcu Enes Kanter'le ilgili paylaşım yaptığını, bunların sıkıntı oluşturabileceğini konuştu.
Polisin Baskın Yaptığı İş Yerlerinde Flash Bellekle Oynanan Kumar Yöntemi Açığa Çıktı Bakan Selçuk Müjdeyi Verdi! Ücretler Artırıldı

Sedat Peker, Ne İş Yaptığını ve Aylık Gelirini Açıkladı