Son Dakika Haberleri: Fetö Medya Yapılanması Davası'nda Altan Kardeşler ve Nazlı Ilıcak'ın Tahliye Talebi Reddedildi

Fetö Medya Yapılanması Davası'nda Altan Kardeşler ve Nazlı Ilıcak'ın Tahliye Talebi Reddedildi

2 yıl önce

FETÖ Medya Yapılanması Davası’nda arar kararını açıklayan mahkeme, Nazlı Ilıcak, Ahmet ve Mehmet Altan’ın da aralarında bulunduğu 6 tutuklu sanığın tahliye talebini reddetti.

Fetö Medya Yapılanması Davası'nda Altan Kardeşler ve Nazlı Ilıcak'ın Tahliye Talebi Reddedildi, System.String[]
FETÖ Medya Yapılanması Davası'nda arar kararını açıklayan mahkeme, Nazlı Ilıcak, Ahmet ve Mehmet Altan'ın da aralarında bulunduğu 6 tutuklu sanığın tahliye talebini reddetti. Emre Uslu ve Tuncay Opçin dahil 10 firari sanığın dosyasını ayıran mahkeme, mütalaa için dava dosyasının savcılığa gönderilmesine karar verdi.

İstanbul 26'ıncı Ağır Ceza Mahkemesinde sabah saatlerinde görülmeye başlanan duruşmada, mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül ile tutuksuz sanık Tibet Sanlıman'ın taleplerini dinledi. Tutuklu sanıklar ve sanık avukatları tahliye talebinde bulundu.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, kuvvetli suç şüphesi, isnat olunan suçlamalar ve somut deliller bulunduğu gerekçesiyle tüm tutuklu sanıkların tahliye talebini reddetti. Mahkeme, haklarında yakalama kararı bulunan firari sanıklar Tuncay Opçin, Emre Uslu, Abdulkerim Balcı, Ekrem Dumanlı, Bülent Keneş, Faruk Kardıç, Mehmet Kamış, Şemseddin Efe, Ali Çolak ve Osman Özsoy'un dosyasının ayrılmasına karar verdi.

Gizli tanık 'Söğüt' ile tanık Nurettin Veren'in yazılan talimatlara karşın bu celse dinlenemedikleri gerekçesiyle, ifadelerinin alınmasından vazgeçen mahkeme, dosyanın esasa ilişkin mütalaasını hazırlaması için Cumhuriyet Savcısına gönderdi. Duruşma 13 Kasım 2017'ye ertelendi. - İSTANBUL
Haber Yayın Tarihi : 19.09.2017 07:00 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Sezai Temelli'den 23 Haziran açıklaması: Oylarımızı İmamoğlu'na vereceğiz 2 yaşındaki çocuk 3. kattan beton zemine çakıldı! O anlar kamerada Sevgilisini kalbinden bıçaklayarak öldüren 2 çocuk annesi tahliye edildi