Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Son Dakika
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

29.07.2016 12:14

Erdemli ilçesinde yeni nişanlanan çift, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek amacıyla "demokrasi nöbeti"ne katıldı.

Erdemli ilçesinde yeni nişanlanan çift, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek amacıyla "demokrasi nöbeti"ne katıldı.

Cumhuriyet meydanında toplanan vatandaşlar, ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla 15 Temmuz'dan itibaren sürdürülen demokrasi nöbetine destek vererek, darbe girişimini kınamaya devam ediyor.

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, burada yaptığı konuşmada, meydanları dolduran vatandaşlara teşekkür ettiğini söyledi.

Tarihte yaşanan darbelerin ülkemize büyük zararlar verdiğini anlatan Topçu, "Ancak 15 Temmuz gecesi yaşanan başarısız darbe girişimi, önceki darbelerden ve darbe girişiminden çok öte bir farklılık göstermiştir. Milli bütçeden maaş alan silah ve teçhizat tedarik eden bir grup üniformalı terörist, düşmanca bir tavırla silahlarını milletimize doğrultmuştur. Hain ve alçak saldırılarda son verilere göre 246 vatandaşımız şehit olmuş, 2 bin 185 vatandaşımız yaralanmıştır. Allah'ım bu millete bir daha böyle darbeler göstermesin. Bizler ikinci bir emre kadar meydanlarda nöbete devam edeceğiz." diye konuştu.

Elif Türer ve Ramazan Postal çifti de nişan törenlerinin ardından alana geldi.

Postal, gazetecilere yaptığı açıklamada, nişan sonrası demokrasi nöbetine katıldıklarını söyleyerek, "Bu vatanı sahipsiz bırakmadıkları ve bizim en mutlu anımıza şahitlik ettikleri için tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vatan ve millet sahipsiz değildir. Bunun ispatı da burada." diye konuştu.

Konuşmanın ardından sahne alan semazenlerin gösterileri, vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.

Kaynak: AA
Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı için yaptığı adaylık başvurusunun ardından CHP'yi ziyaret etti Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlığı için yaptığı adaylık başvurusunun ardından CHP'yi ziyaret etti

Son Dakika Güncel Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Son Dakika


Advertisement