Fetö'nün Denizli Avukat Yapılanması Davasında Karar Açıklandı - Son Dakika

Fetö'nün Denizli Avukat Yapılanması Davasında Karar Açıklandı

09.05.2018 16:36
Fetö'nün Denizli Avukat Yapılanması Davasında Karar Açıklandı, System.String[]

Denizli’de görülen Fetullaçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) avukat yapılanması davasında yargılanan 10 sanığa mahkemeden ceza yağdı.

Denizli'de görülen Fetullaçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukat yapılanması davasında yargılanan 10 sanığa mahkemeden ceza yağdı.

FETÖ'nün avukat yapılanmasına yönelik açılan davada Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen duruşma ile devam edildi. Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen davada tutuklu sanıklar Emre Karcı, Mustafa Maskan, Muhammed İkbal Çil, Müdayi Kaplan, Hüdayi Kayhan, Muammer Güler, Yusuf Yılmaz ve Özcan Aksoy ile tutuksuz sanıklar Ersan Teke ve Kadir Kurucu hakim karşısına çıktı. Mahkemede sanıklar ve avukatları savunma yaparak terör örgütü üyesi olmadıklarını savundular. Mahkeme yapılan savunmaların ardından sanıklardan Emre Karcı, Muhammed İkbal Çil, Muammer Güler ve Özcan Aksoy'a 7 yıl 6 ay, Yusuf Yılmaz, Müdayi Kaplan, Hüdayi Kayhan ve Mustafa Maskan'a 6 yıl 3'er ay hapis cezası ile cezalandırılmalarına, Ersan Teke ve Kadir Kurucu'nun ise beraatına karar verdi. Mahkeme heyeti ayrıca Emre Karcı, Müdayi Kaplan, Hüdayi Kayhan ve Mustafa Maskan ve Yusuf Yılmaz'ın, tutuklu kaldıkları süreleri göz önünde bulundurarak yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliyelerini kararlaştırdı.

Hakim karşısına çıkan ve 7 yıl 6 ay hapis cezası alan Muhammed İkbal Çil 2014 seçimlerinde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday olmuştu. - DENİZLİ

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Fetö'nün Denizli Avukat Yapılanması Davasında Karar Açıklandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal?