Son Dakika Haberleri: Fetö'nün Futbol Yapılanması Davası: Arif Erdem'in İadesi İstenecek

Fetö'nün Futbol Yapılanması Davası: Arif Erdem'in İadesi İstenecek

8 gün önce

Mahkeme, FETÖ'den yargılanan firari eski futbolcu Arif Erdem'in iadesi için gerekli yazışmaların yapılmasına karar verdi.

FETÖ'nün futbol ayağına ilişkin haklarında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Galatasaraylı eski futbolcu İsmail Demiriz ile eski milli futbolcular Arif Erdem ve Uğur Tütüneker'in yargılanmasına devam edildi. İstanbul 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanıklar İsmail Demiriz ile Uğur Tütüneker avukatlarıyla birlikte salonda hazır bulunurken, firari sanık Arif Erdem ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada söz alan sanıklar Tütüneker ve Demiriz önceki savunmalarını tekrar ettiklerini kaydettiler.

SAVUNMA HAZIRLAMALARI İÇİN SÜRE VERİLDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için dosyanın celse arasında Cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar verdi. Esas hakkındaki mütalaanın celse arasında sunulması halinde mütalaanın duruşma günü beklenmeden davanın sanıklarına ve avukatlarına gönderilerek esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre verilmesini kararlaştırdı.

İADE İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ YAZIŞMALAR YAPILACAK

Mahkeme heyeti ayrıca firari sanık Arif Erdem hakkında Adalet Bakanlığı suçluların iadesi ve hükümlü nakli bürosu tarafından dava dosyasına gönderilen yazıya ilişkin iade işlemlerinin yapılması için gerekli yazışmaların kararlaştırmasına karar verdi.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


Kızgın Eş, Kendisinden Boşanmak İsteyen Eşini FETÖ'cü Diye İhbar Etti Mahkeme, Komşuya Atılan Saksıyı Silah Saydı, Cezayı Ertelemedi

Son Dakika! Atiker Konyaspor: Aykut Kocaman'la Prensipte Anlaştık Barcelona'nın Yıldızı Dembele, Çöplüğe Çevirdiği Evi Nedeniyle Mahkemelik Oldu