FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı - Son Dakika

FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı

02.04.2021 10:07

FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı Adana'da 3 gün önce FETÖ'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi Zanlılardan öğrenci evlerinden sorumlu mahrem ağabey tutuklandı Adana'da 3 gün önce FETÖ'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı

Adana'da 3 gün önce FETÖ'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi

Zanlılardan öğrenci evlerinden sorumlu mahrem ağabey tutuklandı

ADANA - Adana'da 3 gün önce FETÖ'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. Zanlılardan öğrenci evlerinden sorumlu mahrem ağabey tutuklandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ'ye yönelik şafak vakti 31 Mart günü operasyon düzenledi. Eş zamanlı olarak 7 eve tek tek giren polis 5 zanlıyı gözaltına aldı.

Zanlılardan Ş.K.'nin ve Z.Ö.'nün polislerin eşlerinden sorumlu mahrem abla olduğu, Ş.K.'nin örgütün gizli haberleşme sistemi Eagle'yi kullandığı, Bank Asya'da parası olduğu ve eşinin de Gaziantep'te polislerden sorumlu ağabey olduğu öne sürüldü. M.S.Ç.'nin ise öğrenci evlerinden sorumlu mahrem ağabey olduğu, ByLock kullandığı ve Bank Asya'da hesabı olduğu iddia edildi. N.A.'nın da örgütsel faaliyetler kapsamında yurtdışına giriş ve çıkışları olduğu, Bank Asya'da hesabı ve işlemleri olduğu, sosyal medya üzerinden terör örgütü lideri Fetullah Gülen ve örgütün diğer mensuplarını övücü nitelikte paylaşımlar yaptığı, 'Bylock' kullanıcısı olan eşi M. D.'nin yine örgütle bağlantısı nedeniyle şu anda cezaevinde olduğu ileri sürüldü. Gözaltına alınan C.S.'nin ihraç polis olduğu, örgüte yönelik daha önceki operasyonlarda hakkında ifade ve teşhisler olduğu, Gaziantep'te görev yaptığı dönemde evine gelen örgüt üyelerine 'himmet' adı altında parasal destek verdiği, Diyarbakır'da görev yaptığı dönemde de evinde örgütsel içerikli sohbet toplantıları yaptığı, ayrıca FETÖ'nün emniyet teşkilatına yönelik fişleme listesinde de yer aldığı ve kendisi için, "Örgütü sahiplendiği gibi örgüte bağlılığı da yüksek, ancak bazı zaafları var" yorumu yapılarak fişlendiği iddia edildi.

İfadelerinde suçlamaları kabul etmeyen zanlılar daha sonra adliyeye sevk edildi. Zanlılardan M.S.Ç. tutuklanırken diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı
FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı
FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı
FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa FETÖ'nün mahrem ağabeyi tutuklandı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Genç kızın 00:00 Genç kızın "anne" diye feryadı tüyleri diken diken etti: Yaşıyor mu bakın, yaşıyor mu Nefes kesen oylama bitti! Aleyna'yı yenen Yiğit Poyraz, Survivor'da yarı finale kaldı 23:36 Nefes kesen oylama bitti! Aleyna'yı yenen Yiğit Poyraz, Survivor'da yarı finale kaldı Koronayla ilgili tüm bilinenleri kökünden sarsacak araştırma: Virüsün kökeni 20 bin yıl öncesine dayanıyor 23:09 Koronayla ilgili tüm bilinenleri kökünden sarsacak araştırma: Virüsün kökeni 20 bin yıl öncesine dayanıyor
Yaptığı savunma daha da rezil! Kadın öğretmen, boş sınıfta öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdi 21:58 Yaptığı savunma daha da rezil! Kadın öğretmen, boş sınıfta öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdi Tatil sezonunu Fethiye'de açan Tuvana Türkay'dan iddialı poz 21:16 Tatil sezonunu Fethiye'de açan Tuvana Türkay'dan iddialı poz Bir Bitcoin vurgunu daha! Cajee kardeşler, 3,6 milyar dolarla ortadan kayboldu 20:06 Bir Bitcoin vurgunu daha! Cajee kardeşler, 3,6 milyar dolarla ortadan kayboldu
Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin 18:43 Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin "Yüzde 45 oyumuz var" çıkışına yanıt: Haydi ne bekliyorsun, hemen seçim Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok
Advertisement