Son Dakika Haberleri: FETÖ'nün Sivil İmamı Kemal Batmaz, Gülen'in Pensilvanya'daki Evinde Kalmış

FETÖ'nün Sivil İmamı Kemal Batmaz, Gülen'in Pensilvanya'daki Evinde Kalmış

3 ay önce

Washington'dan Emniyet'e gelen belgede, Akıncı Üssü'ndeki darbe girişimini yöneten Kemal Batmaz'ın Ocak 2016'da ABD'ye girerken, kalacağı adres olarak Gülen'in evini gösterdiği ortaya çıktı.

Sabah gazetesinden  Okan Müderrisoğlu'nun haberine göre; Darbe girişimi ile darbenin 1 numaralı sanığı teröristbaşı Fetullah Gülen arasındaki bağlantıyı ortaya koyan belge, bu kez  ABD'den geldi.  ABD İç Güvenlik Bakanlığı, darbenin kilit ismi tutuklu FETÖ imamı  Kemal Batmaz'ın, Pensilvanya ve Gülen'le ilişkisini ortaya koyan resmi yazıyı  Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'na ulaştırdı. Belgeye göre Ocak 2016'da  ABD'ye girerken şüphe üzerine sorguya alınan Batmaz, "Pensilvanya'da Fetullah Gülen'in yanında kalacağını" söyledi.

DARBENİN KRİTİK 5'LİSİ..

İçişleri Bakanlığı'nın,  ABD'den bilgi paylaşımı kapsamında talep ettiği bazı kayıtlar  Ankara'ya ulaştı.  ABD İç Güvenlik Bakanlığı, halen Akıncı davasında yargılanan Adil Öksüz,  Kemal Batmaz,  Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş'in  ABD seyahatlerinin gün gün dökümünü, adres beyanlarını ve telefon bilgilerini verdi.

15 Temmuz'un sivil imamları arasında hassas öneme sahip olan  Kemal Batmaz, 8 Şubat 2008'den itibaren sıkça  ABD'ye gitti. 12 Temmuz 2016'da  New York'tan ayrılarak 13 Temmuz'da  İstanbul'a uçtu. Genelde  New York,  Virginia ve  Miami'de adresler veren Batmaz, bilhassa  New York, Newark,  Baltimore,  Washington hattında seyahat etti. Zaman zaman  Londra,  Frankfurt,  Brüksel ve  Münih'i aktarma için kullandı.
7 BİN DOLARLA GİRDİ

Batmaz, 1 Ocak 2016'da  ABD'ye girerken, gümrüklü alandaki resmi görevli kendisinden şüphelendi. Batmaz'ı pasaport kontrolünde mülakata alan Amerikalı görevliler, bugün için çok önemli hale gelen bir beyanı da kayda geçirdi. 7 bin dolarla  ABD'ye giriş yapan  Kemal Batmaz, ilk olarak "169 Clinton Ave Newark, NJ" adresindeki Riviera Oteli'nde kalacağı beyanında bulundu. Ardından kendisini karşılayan ve ilgilenen 2 arkadaşının da ismini verdi.

Kemal Batmaz, arkadaşı Yavuz U.'nun kendisini Pensilvanya'ya Fetullah Gülen'in evine götüreceğini itiraf etti. Bu kayıtların kısa süre önce  Ankara'ya ulaşması sonrası 15 Temmuz ile FETÖ arasındaki bağ bir kez daha deşifre edilirken FETÖ'cü kimliğini örtmeye çalışan Batmaz'ın gerçek yüzü de deşifre oldu. Darbe ile FETÖ ilişkisine dair ip uçlarının darbe girişiminden 7 ay önce  ABD kayıtlarına girmesi de dikkat çekici bir diğer detay.

BELGESEL ÇEKENLERİN  ABD KAYITLARI

Darbe gecesi Akıncı Üssü'nde oldukları kesinleşen  Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş de sık  ABD seyahatleri ile dikkati çekti. Bu isimlerden, FETÖ'nün jandarma teşkilatındaki baş organizatörü olduğu belirtilen Oruç,  Kazan'a belgesel çekmeye geldiğini, Harun Biniş ise arsa baktığını iddia etmişti.  Hakan Çiçek ise  New York, Newark,  Baltimore, Oruç  New York, Biniş ise  New York, Newark,  Washington uçuşlarını sıkça yapmış görünüyor. Bu hatların tamamının Pensilvanya'ya en kolay ulaşım noktaları olduğuna dikkat çekiliyor.

ABD'den gelen bilgi, pasaport ile vize kayıtlarına dayandığı ve de havaalanı giriş-çıkışları ile teyit edildiği için  Kemal Batmaz'ın isim benzerliği iddiasını da ortadan kaldırıyor.

15 TEMMUZ'DAN 3 GÜN ÖNCE  ABD'DEN AYRILDI

Halen firari olan darbenin kara kutusu Adil Öksüz'ün  1 Mayıs 2011'den 12 Temmuz 2016'ya kadarki  ABD seyahatleri tek tek belgelendi. Öksüz, kendisi gibi kilit isim olan  Kemal Batmaz'la son olarak 12 Temmuz 2016'da yeni darbeden 3 gün önce  New York'tan ayrıldı. İkili, 13 Temmuz'da, FETÖ'den nihai talimatları alarak  Türkiye'ye giriş yaptı. Öksüz,  ABD'de genellikle  New York ve  New Jersey'de FETÖ mensuplarına ait kamufle adresleri beyan etti.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Robotuyla Haftada 4 Defa Cinsel İlişkiye Giriyor, Eşi Durumdan Şikayetçi Değil Sevgilisini Bıçaklayıp Çıplak Halde Cama Çıkan Genç Kız: Bana Tecavüz Etti
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na 1 Milyon 500 Bin TL'lik Tazminat Davası Açtı