Son Dakika Haberleri: 20 Muvazzaf Subaya FETÖ Gözaltısı

20 Muvazzaf Subaya FETÖ Gözaltısı

6 gün önce

FETÖ'nün Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki mahrem yapılanmasına yönelik operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 7 albay, 8'i yarbay olan 20 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'nin Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında, bazıları muvazzaf 25 asker hakkında gözaltı kararı verildi.

7 ALBAY VE 8 YARBAY VAR

FETÖ/PDY'nin Jandarma Genel Komutanlığına yönelik mahrem yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında; 7 albay, 8 yarbay, iki üsteğmen ve 3 teğmen ile 5 astsubay hakkında gözaltı kararı verdi.

Savcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyon başlattı.

BAZILARI İHRAÇ EDİLMİŞ

Gözaltına alınanlar, ifade işlemleri için Emniyete getirildi. Hakkında gözaltı kararı alınanların bir kısmının muvazzaf, bazılarının ise ihraç edilmiş ya da emekli olmuş kişiler oldukları öğrenildi.
52 İl Merkezinin Deprem Değeri Değişti! İşte Türkiye'nin Yeni Deprem Haritası TSK Dünyaya Mesaj Verdi: Siviller, Tarihi Eserler ve Dini Yapılar Dokunulmazdır

Hainler Afrin'in 290 Kilometre Ötesinden Saldırdı, Karşılık Verildi: 18 Terörist Öldürüldü Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Anne-Oğlun Cenazeleri Aynı Tabuta Konuldu