Fetö Sanığı Medya Mensuplarının "Darbe Teşebbüsü" Davası - Son Dakika

Fetö Sanığı Medya Mensuplarının "Darbe Teşebbüsü" Davası

24.10.2017 19:40
Fetö Sanığı Medya Mensuplarının "Darbe Teşebbüsü" Davası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin "örgüt üyeliği" ve "darbeye teşebbüs" suçlarından açılan dava dosyalarının birleştirilmesinin ardından, aralarında Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 23'ü tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada, duruşma savcısı...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin "örgüt üyeliği" ve "darbeye teşebbüs" suçlarından açılan dava dosyalarının birleştirilmesinin ardından, aralarında Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 23'ü tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada, duruşma savcısı Atilla Taş ve Murat Aksoy'un tahliyesini talep etti.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, sanıkların Bank Asya'da hesabının bulunup bulunmadığı ve hesabının var ise örgüt talimatı sonrasında şüpheli bir durumun olup olmadığına ilişkin rapor ile bazı sanıkların örgütün şifreli mesajlaşma programı olan ByLock serverlarına erişimiyle ilgili raporun okunmasının ardından sanıklar raporlara ilişkin beyanda bulundu.

Sanıkların beyanının ardından, sanık avukatları tahliye taleplerini iletti.

Avukatların ardından görüşünü açıklayan duruşma savcısı, Atilla Taş ve Murat Aksoy'un tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, talepleri değerlendirmek ve ara karar vermek üzere duruşmaya ara karar verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fetö Sanığı Medya Mensuplarının 'Darbe Teşebbüsü' Davası - Son Dakika


Advertisement