Son Dakika Haberleri: Görevdeki 46 askere FETÖ'den ankesör gözaltısı

Görevdeki 46 askere FETÖ'den ankesör gözaltısı

7 gün önce

Fetullahçı Terör Örgütü yapılanmasına yönelik "ankesör" soruşturmasında Jandarma Genel Komutanlığında görevli 46'sı muvazzaf 49 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Jandarma Genel Komutanlığında Fetullahçı Terör Örgütü yapılanmasına yönelik "ankesör" soruşturmasında 46'sı muvazzaf 49 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, FETÖ'nün mahrem imamları ile ankesörlü, kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen bir teğmen ve 48 astsubay hakkında gözaltı kararı alındığı bildirildi. Bu kapsamda Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 22 ilde düzenlenen operasyonlarda 25 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Şüphelilerden 46'sının görevde olduğu ikisinin görevden uzaklaştırıldığı, birinin ise emekli olduğu kaydedildi.

Görevdeki 46 askere FETÖ'den ankesör gözaltısı
Haber Yayın Tarihi: 12.07.2019 10:58 Kaynak: AAİzmir merkezli 12 ilde FETÖ operasyonunda 20 kişi gözaltına alındı Yolcunun valizinden silah parçaları çıktı Mahkemedeki skandalın ardından cezaevinde de rahat durmayan FETÖ'cü Kemal Batmaz'a hücre cezası Erhan Çelik'ten yeni açıklama: Hakkımda yakalama kararı yok