Fidan Satıcıları Bilgilendirildi - Son Dakika

Fidan Satıcıları Bilgilendirildi

20.11.2013 16:49
Fidan Satıcıları Bilgilendirildi, System.String[]

Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, tohum, fide ve fidan üretimi yapanlar ve satanlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından tohum, fide ve fidan üretimi yapan üreticiler ile bunların satışını yapan esnaflara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Uygulanmakta olan kanun ve yönetmelikler ile sektördeki yenilikler hakkında bilgilendirilmelerinin amaçlandığı toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Özateş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Şeref Oktay ile ilde tohum, fidan ve fide üretimi yapan üreticiler ve bunların satışını yapan işyeri sahipleri katıldı.

Aksaray Ziraat Mühendisleri Odası'nın Ereğlikapı Mahallesi'ndeki binasında yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, bakanlığın tohum, fide ve fidan üretimi ile ilgili uygulamaya koyduğu esaslar çerçevesinde denetimleri sürdürdüklerini belirtip, "Bu denetimlerdeki amacımız haksız rekabeti önlemek ve bitki hastalıklarının yayılmasını engellemektir. İlimizde fide ve fidan üretiminin en yoğun şekilde yapıldığı Lalebağları Mevkii ve Gücünkaya Köyündeki üreticilerin denetlenmesi, kontrol edilmesi ve bilinçlendirilmelerine yönelik her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Çünkü fide ve fidanların sağlıklı olması demek meyve ve sebze üretiminin daha verimli olması demektir." dedi.

Konuşmanın ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi teknik personellerinden Ziraat Mühendisi Nurettin Akyüz'ün hazırladığı 'Tohumculuk Kanunu', 'Tohumculuk Sektöründe Yetkilendirme ve Denetleme Yönetmeliği' ve 'Sebze Fidesi Üretim ve Pazarlaması Yönetmeliği' konularındaki sunumlara geçildi. Sunumların ardından katılımcıların sorularının cevaplandığı bölümle toplantı sona erdi.

Aksaray Haber

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Fidan Satıcıları Bilgilendirildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Bakanlık, 'güvensiz' olarak tespit edilen 41 maske markasını yayınladı Bakanlık, 'güvensiz' olarak tespit edilen 41 maske markasını yayınladı