FIFA, eşcinsel olduğunu duyuran hakem Tom Harald Hagen'e destek verdi - Son Dakika

FIFA, eşcinsel olduğunu duyuran hakem Tom Harald Hagen'e destek verdi

30.10.2020 09:36

FIFA kokartlı Norveçli hakem Tom Harald Hagen, yerel gazete Glamdalen'e yaptığı açıklamada eşcinsel olduğunu söyledi. Halen aktif olarak hakemlik yapan ve FIFA kokartı da bulunan 44 yaşındaki Hagen'e FIFA'dan destek geldi.

Norveçli hakem Tom Harald Hagen, bu hafta eşcinsel olduğunu açıkladı. Norveç Ligi'nde aktif olarak hakemliğini sürdüren Hagen, daha önce FIFA kokartına da sahipti.

42 yaşındaki hakem, bir gazeteye verdiği röportajda eşcinselliğini açıkladı. Hagen röportajında; "Çok fazla sayıda güzel mesajlar aldım. Bu durumun bu kadar ilgi görmesine biraz şaşırdım. Özellikle genç futbolcular, hakemler, taraftarlar ve teknik direktörlerden gelen mesajları okumak çok güzel." dedi.

FIFA DESTEK VERDİ

Uluslararası Futbol Federasyonu FIFA, Hagen'in açıklamasına desteğini gösterdi.

FIFA'nın Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Baş Sorumlusu Joyce Cook; "Futbol herkes için olmalı ve Tom Harald'ın cesur hareketi bize yol göstermesi açısından çok önemli." dedi.

FIFA, 2016'da başlatılan FIFA Çeşitlilik Ödülü ile bu konuda aktif olarak farkındalık yaratıyor.

FIFA, eşcinsel olduğunu duyuran hakem Tom Harald Hagen'e destek verdi

Son Dakika Spor FIFA, eşcinsel olduğunu duyuran hakem Tom Harald Hagen'e destek verdi - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Kanser tedavisi gören Dilay Kemer, hayatını kaybetti Uzman isim uyardı: Aspirin her koronavirüs hastası için uygun değil Aşk yaşadıkları konuşulan Hilal Altınbilek ve Gurur Aydoğan aynı eve girerken yakalandı İYİ Parti'de yeni kriz! Disipline sevk edilen Ümit Özdağ, Bahadır Erdem'in FETÖ paylaşımları üzerinden partiyi eleştirdi 11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne destek! Tepki yağıyor Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2.3 milyon dolar çalındı Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor