Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım - Son Dakika

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım

17.10.2018 15:41
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım, System.String[]

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı taraftarların istifaya davet ettiği Namoğlu için, "Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu'na yönelik bir istifa çağrısında bulunmadım. Namoğlu uzun zamandır dostumuzdur." dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün eski futbolcusu ve yöneticisi olan merhum Şevket Belgin adına düzenlenen koşuyu izledi. Veliefendi Hipodromunda TJK Başkanı Serdal Adalı ile birlikte 2 yaşlı safkan İngiliz taylarının çim pistteki 1400 metrelik yarışını takip eden Orman, daha sonra yarışı kazanan Halis Karataş'ın jokeyliğini yaptığı 6 numaralı Hürat'ın sahibi Murat Dıragumandan'a ödülünü verdi.

Orman ödül töreni sonrası ise gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Orman, "Sayın Başkan Serdar Adalı'ya teşekkür ediyorum daveti için. Şevket ağabey özel bir adamdı nazik beyefendi. Beşiktaş'ın her kademesinde bulunmuş önemli yöneticiydi. Maddi her şeyini verirdi. Öldüğü zaman da varlığını Beşiktaş'a bağışladı. Kupayı verirken de söyledim çocukları yoktu. Biz evladı sayılırız. Güzel bir şeyle onu anmak çok mutluyum" dedi.

"YUSUF NAMOĞLU'NA İSTİFA ÇAĞRISINDA BULUNMADIM"

Fikret Orman, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu'na yönelik bir istifa çağrısında bulunmadığını ifade ederek, "Uzun zamandır dostumuzdur. Bizim kulübü yönetirken sorumluluklarımız var. Onun iyi niyetinden şüphe etmedim. Ama bir gerçek var ki Türkiye Futbol Federasyonundaki başkan ve yöneticilerin ağırlıklı olarak Beşiktaşlı olmasından dolayı Beşiktaş'ın kayırıldığı algısı oluşturulurken, Beşiktaş lime lime doğranmaya başladı. Bu, uzun zamandır böyle. Şampiyonluklarda bile hakem kararlarında zorlandık. Yusuf ağabey göreve ilk geldiğinde bir hakem havuzu olduğunu ve işi buradan yaptıklarını söyledi. Ben de ona destek oldum. Ama aradan 4 yıl geçti. O havuzun genişlemiş olması gerek. ve o havuzla beraber adaletin sahada daha fazla gözükmesi lazım. Hakem adaleti sahada oluşmadığı takdirde seyirci sayımız azalıyor. İnşallah bir çözüm bulunur. Merkez Hakem Kurulu direkt muhatabımız değil. Kulüp olarak muhatabımız TFF. Duyduğuma göre yönetim kurulu toplantıları var. İnşallah kalıcı çözümler yaparlar. Onlarda beklentimiz bu" şeklinde konuştu.

"ZEMİN YENİLEME ÇALIŞMALARI GENK MAÇINA HAZIR HALE GELECEK"

Orman Vodafone Park Stadının zemininin yenilenme çalışmaları hakkında, "Zeminin yenilenmesi gayet iyi gidiyor. Genk maçına hazır hale gelecek. Böylece bu dert de bitmiş olacak" diye konuştu.

"ERDAL TORUNOĞULLARI'NI TARİH YAZACAKTIR"

Erdal Torunoğulları ile polemiğe girmeyeceğini dile getiren Fikret Orman, "Beşiktaş'ta yöneticilik yaptı, hizmet etti. İyisiyle kötüsüyle onu tarih yazacaktır. Çok da bir şey söyleyip çarpıtmak istemiyorum. Ama 'yapmış olduğum transferler bunlar' dediklerinin 1-2 si hariç olmadığını biliyorum. En azından o kadarını söyleyeyim. Atiba, Demba Ba bir sürü şey söylemiş. Hep iyi olanları söylemiş. Gerçekleri de ben de kamuoyu da biliyor. Ona yeni hayatında başarılar diliyorum. İnşallah bir gün Beşiktaş'ta benim değil ama başka yönetimde hizmet etmek isterse başarılı olsun. Beşiktaş gündemi bunlar değil şampiyonluk. Futbol takımının bu Perşembe günü UEFA'da elde edeceği başarılar. Gündemimiz bu. Şu an da gündem boş olduğu için boş boş polemik yaratacak şeyler de basın aracılığıyla yapılıyor. Bugün okudum Pepe satılıyormuş. 8 ay var Pepe'nin sözleşmesinin bitmesine. Yani sözleşmesi sonuna geliyor. Böyle takımı karıştırıcı polemikler yaratılmamasını tekrar rica ediyorum" diye konuştu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım

- Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Yusuf Namoğlu'na İstifa Çağrısında Bulunmadım - Son Dakika Spor

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Usta tiyatrocu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti Son Dakika! 29 Ekim ve 10 Kasım törenlerine saldırı hazırlığı yapan teröristler yakalandı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine 'terörist' diyen Wilders hakkında suç duyurusunda bulundu Muhtar olduğuna kimseyi inandıramayan genç, kimliğini göstermek zorunda kalıyor Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro yeni güne de rekorla başladı Ermenistan ordusunun hali içler acısı! Sahte koronavirüs raporuyla ordudan kaçıyorlar Hatay'daki patlama sonrası İskenderun Emniyet Müdürü uzun namlulu silahla sokağa inip terörist peşine düştü