Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor - Son Dakika

Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor

01.01.2012 11:45
Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor, System.String[]

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda geçen şubat ayında dünyaya gelen ve 'İzmir' adı verilen yavru fil ile babası 'Winner' önümüzdeki günlerde buluşacak.

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda geçen şubat ayında dünyaya gelen ve 'İzmir' adı verilen yavru fil ile babası 'Winner' önümüzdeki günlerde buluşacak.

Türkiye'de doğan ilk asya fili olarak tarihe geçen 'İzmir', Doğal Yaşam Parkı'nın maskotu oldu. Büyük- küçük tüm İzmirliler Doğal Yaşam Parkı'nı ziyarette dişi yavru fili görmeden gitmiyor. İzmir de titiz bakımla giderek büyüyor. Yetkililer erkek fillerin dişilerini kıskandığı için yavrularına zarar verip öldürebildiğini, bu nedenle yavru doğduğu günden bu yana, erkek fil Winner'in ayrı bir bölümde tutulduğunu söyledi. İzmir ve annesi Begümcan artık zamanlarının çoğunu açık alanda geçirirken, yetkililer aileyi biraraya getirme hazırlıklarına başladı.

BİRLİRLERİNE ALIŞIYORLAR

Erkek fil Winner ile dişi fil Begümcan ve yavrusu İzmir, bir çitin ayırdığı açık alanda daha fazla zaman geçirmeye başladı. Bir çitin ayırdığı Winner ile İzmir yavaş yavaş birbirlerine alışırken, bu sürecin sonunda aynı alana alınacak. Böylece fil ailesinin bir yılı bulan ayrılığı sona erecek. Yetkililer bu süreçte Begümcan'ın yeniden gebe kalmasının sürpriz olmayacağını belirterek, İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın şartlarının son derece uygun olduğunu belirtti.

DHA(AÖ/COŞ) - İzmir

Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor
Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Ünlü tenisçi Zverev'den şiddet gören Sharipova korku dolu anları anlattı: Yastıkla boğmaya çalıştı Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı