Son Dakika Haberleri: Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor

Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor

8 yıl önce

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda geçen şubat ayında dünyaya gelen ve 'İzmir' adı verilen yavru fil ile babası 'Winner' önümüzdeki günlerde buluşacak.

Fil Ailesi Buluşmak İçin Gün Sayıyor, System.String[]

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda geçen şubat ayında dünyaya gelen ve 'İzmir' adı verilen yavru fil ile babası 'Winner' önümüzdeki günlerde buluşacak.


Türkiye'de doğan ilk asya fili olarak tarihe geçen 'İzmir', Doğal Yaşam Parkı'nın maskotu oldu. Büyük- küçük tüm İzmirliler Doğal Yaşam Parkı'nı ziyarette dişi yavru fili görmeden gitmiyor. İzmir de titiz bakımla giderek büyüyor. Yetkililer erkek fillerin dişilerini kıskandığı için yavrularına zarar verip öldürebildiğini, bu nedenle yavru doğduğu günden bu yana, erkek fil Winner'in ayrı bir bölümde tutulduğunu söyledi. İzmir ve annesi Begümcan artık zamanlarının çoğunu açık alanda geçirirken, yetkililer aileyi biraraya getirme hazırlıklarına başladı.


BİRLİRLERİNE ALIŞIYORLAR


Erkek fil Winner ile dişi fil Begümcan ve yavrusu İzmir, bir çitin ayırdığı açık alanda daha fazla zaman geçirmeye başladı. Bir çitin ayırdığı Winner ile İzmir yavaş yavaş birbirlerine alışırken, bu sürecin sonunda aynı alana alınacak. Böylece fil ailesinin bir yılı bulan ayrılığı sona erecek. Yetkililer bu süreçte Begümcan'ın yeniden gebe kalmasının sürpriz olmayacağını belirterek, İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın şartlarının son derece uygun olduğunu belirtti.


DHA(AÖ/COŞ) - İzmir

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 11:45 Kaynak: DHAFotomontajla TIME dergisine kendisini kapak yapan ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi istifa etti
Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap Bakan Selçuk açıkladı: 3600 ek gösterge için kapsamlı çalışma başlatıldı