Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da Denizli'ye gelin olarak getirdi - Son Dakika

Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da Denizli'ye gelin olarak getirdi

10.04.2021 09:57

İş için gittiği Fildişi Sahili'nde hayatını kaybeden babasının vasiyeti üzerine Afrikalı bir kadınla evlenen genç esnaf, 2 yıl sonra baldızını da Denizli'ye gelin olarak getirdi. Nasıl anlaştıkları sorusuna cevap veren damat İlhan Bat, "Şu anda ben biraz Fransızca, biraz da o Türkçe şeklinde ilerliyoruz. Karma bir dil oluşturduk. Ortak bir dilimiz var ve oda aşk dili" dedi.

Denizli'den iş için Afrika ülkesi Fildişi Sahili'ne giden Himmet Kara, sivrisinek ısırması sonucu yakalandığı sıtma hastalığına bağlı olarak orada hayatını kaybetti. Babasını kaybeden Murat Kara, babasının hastalığı sırasında ona Fildişi Sahili'nde yardımcı olan ve daha sonra aşık olduğu Zeynep Vanessa Koudiao ile babasının vasiyeti üzerine evlendi.

ABLASI DA BİR TÜRK'E AŞIK OLDU

Aradan geçen 2 yılın ardından Zeynep Vanessa Koudiao'nun, 34 yaşındaki ablası Somala Marıe Jeanne Ehoue da Denizli'de yaşayan 36 yaşındaki İlhan Bat ile tanıştı. Bir süre internet üzerinden konuştuktan sonra aşık olan Bat, evlenmek için Fildişi Sahili'nde yaşayan Somala Marıe Jeanne Ehoue'yu Denizli'ye getirdi. Nihat Zeybekci Kongre Kültür Merkezi Nikah Salonunda İlhan Bat ile Marıe Jeanne Ehoue dünya evine girerek imzalarını attılar. Marıe Jeanne Ehoue'ya Türkiye'de bulunan yakınları Meryem ismini verdi.

Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da gelin olarak Denizli'ye getirdi

"ORTAK BİR DİLİMİZ VAR, O DA AŞK"

Eşi ile birlikte Fransızca konuşarak, bazen çeviri uygulaması yardımıyla gayet iyi bir şekilde anlaştıklarını söyleyen damat İlhan Bat; "Zeynep hanım önce evlendi ve Türkiye'de yaşıyor şu an, benim baldızımdır kendisi. Onun vesilesiyle ablasıyla tanışma fırsatım oldu. 6 aylık bir görüşme vesilesiyle birbirimizden etkilendik ve aşık olduk. Ardından evlenme kararı aldık. Bugün çok mutlu ve özel bir gün. İletişimimiz şu anda ben biraz Fransızca, biraz da o Türkçe şeklinde ilerliyor. Karma bir dil oluşturduk. Ortak bir dilimiz var ve oda aşk dili. Çeviriyi kullanmadan mümkün değil ve çeviri kullanıyoruz şu anda, zamanla bu problemler aşılır. Türkçe'yi kolay öğrenilen bir dil olarak düşünüyorum. O Türkçe öğrenecek ve bende öğrenebildiğim kadar Fransızca öğreneceğim şu an. Halimizden memnunuz ve problem yok" diye konuştu.

Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da gelin olarak Denizli'ye getirdi

"ŞU AN MUTLULUKTAN UÇUYORUM"

Fildişi Sahili'nden gelin olarak gelen Meryem Somala Marıe Jeanne Ehoue, "Bizi tanıştıran ve buraya getiren eşimin ailesi. Çok mutluyum. Şu anda mutluluktan uçuyorum. Gelecek için herhangi bir şey düşünmüyorum. Ne yapıp edip birbirimizle anlaşıyoruz" dedi.

Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da gelin olarak Denizli'ye getirdi

"BABAMIN VASİYETİNDEN DOLAYI EVLENMİŞTİK"

Babasının vasiyeti üzerine ve tanışmanın ardından aşık olarak evlenen Murat Kara, "2,5 sene önce eşimle Afrika'da tanıştık. Babamın vasiyet ettiğinden dolayı evlenmiştik. 2,5 sene sonra da eşimin ablasıyla şimdiki evlenen İlhan beye yardımcı ve aracı olduk. O şekilde mutlu bir aile ve yuva kurduk. Herkes mutlu bizde mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da gelin olarak Denizli'ye getirdi
Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da Denizli'ye gelin olarak getirdi

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Fildişili gelin, 2 yıl sonra ablasını da Denizli'ye gelin olarak getirdi - Son Dakika


YORUMLAR (18)
  • DODOK: Kürt olsun, Laz olsun, Çerkez olsun, Gürcü olsun, Yeter ki, benim topraklarımdan olsun; bir gözü kör, bir ayağı topal, bir kolu çolak olsun ama illaki de benim topraklarımdan olsun. Biz bir şekilde anlaşırız, tıpkı BİNLERCE YILDIR ANLAŞTIĞIMIZ GİBİ... Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • handan : yetiştirme kötü ülkemizde . bizde ayıp olan davranışlar dışarda serbest . ayıp ayıp namus en fazla bizim ülkede sorun . ortaya denge bulamamış davranış çıkıyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Yasak aşk yaşan ikilinin şüpheli ölümü! Ağaca asılı halde ölü bulundular Yasak aşk yaşan ikilinin şüpheli ölümü! Ağaca asılı halde ölü bulundular Ekranlarda büyük yıkım! 3 dizi art arda final yapıyor Ekranlarda büyük yıkım! 3 dizi art arda final yapıyor İsveç Dışişleri Bakanı Linde'den Kudüs saldırılarına tepki: İsrail'in uyguladığı şiddet çok endişe verici İsveç Dışişleri Bakanı Linde'den Kudüs saldırılarına tepki: İsrail'in uyguladığı şiddet çok endişe verici Şenol Güneş: Burak Yılmaz Beşiktaşlı Şenol Güneş: Burak Yılmaz Beşiktaşlı ABD ve İngiltere'den benzer Mescid-i Aksa açıklaması! İsrail'in akıttığı kanı görmeyip Filistin'i suçladılar ABD ve İngiltere'den benzer Mescid-i Aksa açıklaması! İsrail'in akıttığı kanı görmeyip Filistin'i suçladılar Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği Feyzi İşbaşaran'dan yeni yanıt: Adamın, 4 saat tutulduğu odada altına işedi Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği Feyzi İşbaşaran'dan yeni yanıt: Adamın, 4 saat tutulduğu odada altına işedi Son Dakika: İsrail, hava saldırısıyla Gazze'yi hedef aldı: 9'u çocuk 20 ölü Son Dakika: İsrail, hava saldırısıyla Gazze'yi hedef aldı: 9'u çocuk 20 ölü AK Parti'deyken Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan Ali Babacan'ın, Erdoğan için de imza verdiği ortaya çıktı! AK Parti'deyken Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan Ali Babacan'ın, Erdoğan için de imza verdiği ortaya çıktı!
Advertisement