Filipinler'de 500 Kişi Yaralandı - Son Dakika

Filipinler'de 500 Kişi Yaralandı

9 yıl önce

Filipinler'de hükümetin tüm uyarılarına rağmen yeni yıl kutlamalarında havai fişekler ve sıkılan silahlar yüzünden yaklaşık 500 kişi yaralandı.

Filipinler'de 500 Kişi Yaralandı, System.String[]

Filipinler'de hükümetin tüm uyarılarına rağmen yeni yıl kutlamalarında havai fişekler ve sıkılan silahlar yüzünden yaklaşık 500 kişi yaralandı.


Sağlık Bakanı Enrique Ona, kutlamalar sırasında 454 kişinin havai fişeklerden, 18 kişinin de rastgele açılan ateşte yaralandığını, bu sayılar geçen yıldan daha az olsa da ürkütücü olduğunu belirtti.


Aralarında çok sayıda çocuğun da olduğu yaralıların, gece yarısından bir süre sonra başkent Manila'daki hastanelerin acil servislerini doldurduğu kaydedildi.


Ona, "Annelerden çocuklarını havai fişeklerden uzak tutmaları isteğimiz bir kez daha işe yaramamış görünüyor" dedi.


Öte yandan, yoğun sise yol açan havai fişek patlamaları görüş mesafesini engellediği için Manila havaalanında ondan fazla uçuşun başka havaalanlarına yönlendirildiği ya da iptal edildiği bildirildi.


İçişleri Bakanı Jesse Robredo da 65 kişinin de yasaların belirlediğinden büyük boyutlarda havai fişek kullanmaktan gözaltına alındığını söyledi.


Büyük oranda Çin geleneğinin etkisinde olan Filipinlilerin çoğu, gürültücü yeni yıl kutlamalarının kötülükleri ve felaketleri uzak tuttuğuna inanıyor. - MANİLA

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 09:11 Kaynak: AASon Dakika

10 gündür kayıp durumda olan genç kız, emniyet binasının önüne bırakıldı
Somali, Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları için Türkiye'ye ortaklık teklifinde bulundu Bir otomobilin kapılarına gizlenmiş 5 bin 450 adet su kaplumbağası yakalandı

Son Dakika Haberleri