Son Dakika Haberleri: Filipinler'de Heyelan! Toprak Altından Cep Telefonuyla Yardım Mesajı Atıyorlar
BBC

Filipinler'de Heyelan! Toprak Altından Cep Telefonuyla Yardım Mesajı Atıyorlar

9 ay önce

Filipinler'in Cebu eyaletindeki iki köyde toprak kayması sonucu en az 21 kişi öldü. Enkaz altında kalan onlarca kişi kurtarılmayı beklerken yakınlarına cep telefonlarıyla mesaj atıyor.

Filipinler'de toprak kayması sonucu onlarca kişi göçük altında kaldı.

Cebu eyaletindeki iki köyde meydana gelen topak kaymasında en az 21 kişi öldü. Enkaz altında onlarca kişinin olduğu bildirildi. Yetkililer, enkaz altındaki bazı kişilerin cep telefonlarıyla mesajlar göndererek yerlerini tarif ettiğini söyledi.

İKİ KÖY TOPRAK ALTINDA

Naga kentinde iki köyü yerle bir eden olan toprak kayması, ülkenin kuzeyinde büyük bir yıkıma yol açan, 88 kişinin öldüğü tayfun felaketinden bir gün sonra meydana geldi.

Mangkhut tayfunu Cebu'yu doğrudan vurmadı. Ancak şiddetli muson yağmurlarının ülke genelinde toprak kayması riskini artırdığı açıklanmıştı.

''GÖK GÜRLEMESİ GİBİ BİR SES DUYDUK''

Cristita Villarba adlı bir görgü tanığı AP ajansına "Deprem gibiydi. Gök gürlemesi gibi bir ses duyduk, hepimiz kaçmaya başladık. Herkes çığlıklar atarak kaçışıyordu. Enkaz altındakilere yardım etmeye çalıştık ama kardeşiminki dahil evlerin üzerini toprak kaplamıştı" dedi.

Yerel medyaya göre 600'den fazla aile, felakatin ardından geceyi tahliye merkezlerinde geçirdi.

20'den fazla evin yıkıldığı bölgede daha önce bir kireç ocağı bulunduğu ve burasının toprak kayması riski taşıdığının bilindiği belirtildi.

Filipinler'de Heyelan! Toprak Altından Cep Telefonuyla Yardım Mesajı Atıyorlar
BBC
Haber Yayın Tarihi : 21.09.2018 09:46 

YORUMLAR


Dünyadaki En Zehirli Akrep Aydın'ın Nazilli İlçesinde Görüntülendi! Japonya'da İki Kavun 280 Bin Liraya Satıldı Saadet Partisi'nin İstanbul Adayından, Binali Yıldırım'a Yanıt: Hadi Oradan