Filipo Dinar Taraftarının Gözdesi Oldu - Son Dakika

Filipo Dinar Taraftarının Gözdesi Oldu

26.11.2012 17:10
Filipo Dinar Taraftarının Gözdesi Oldu, System.String[]

Ankaragücü hayalleri ile Türkiye'ye gelen ve transfer yasağı nedeni ile ortada kalan Filipo Keyi'ye Dinar Belediyesi sahip çikti.

Ankaragücü hayalleri ile Türkiye'ye gelen ve transfer yasağı nedeni ile ortada kalan Filipo Keyi'ye Dinar Belediyesi sahip çikti. Ankaragücü'ne imza atamayan, ancak bir sezon amatör kulüplerde futbol oynaması gerektiğinden, Manavgat Belediyespor'da idmanlara çıkan Filipo'dan, lisans masrafı çok görüldüğü için vazgeçilmişti. Nijeryalı futbolcu Filipo Keyi'ye Dinar Belediyespor sahip çıktı.

Lisans bedelinin 4 bin TL olması nedeni ile Manavgat Belediyespor'dan sonra seneyi idmansız geçirmemek için şansını başka bir amatör kulüpte arayan Nijeryalı futbolcu Filipo Keyi'ye Afyonkarahisar Süper Amatör kulüplerinden Dinar Belediyespor sahip çıktı.

Ligde oynanan sekiz maçta; 20 puanla lider bulunan Dinar Belediyespor'da oynadığı futbol ile göz dolduran Nijeryalı Filipo, takımın Teknik Direktörü Muhammet Yılmaz ile birlikte hem Dinar Belediyespor'un hem de taraftarın gözdesi oldu. Özellikle çocuk yaştaki taraftarların ilgi odağı olan futbolcuyu sokakta da halk bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Türkiye'ye futbol oynamak için gelen, mütevazılığı ve efendiliğinin yanında ayrıca iyi bir Beşiktaş taraftarı da olan Filipo'nun en büyük hayali Ankaragücü formasını giymek. Türkçe öğrenmek için dersler de alan Filipo, sezon sonunda Dinar Belediyespor'un şampiyonluğunun ardından her zaman hayal ettiği Ankaragücü formasını giymek istediğini söyledi.

Filipo Dinar Taraftarının Gözdesi Oldu
Filipo Dinar Taraftarının Gözdesi Oldu
Filipo Dinar Taraftarının Gözdesi Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Filipo Dinar Taraftarının Gözdesi Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı Boşanma aşamasındaki eşine çocuklarının gözü önünde kurşun yağdırdı Azerbaycan'ın ağır darbe vurduğu Ermeni ordusunda moraller yerle bir! Basın toplantısına terlikle katıldı İYİ Parti'de 'FETÖCÜ' tartışması mahkemeye taşındı: İl Başkanı Buğra Kavuncu'dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu "Gençlik aşısı" adı altında cildine işlem yapılan genç kadının hayatı karardı Cüzdanını parkta düşüren şahıs, masada bıraktığı çöpleri toplayınca kimliğini geri alabildi 20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi 2 kez vurulan, cezaevinden firar eden "namlı dolandırıcı" yakayı ele verdi