Filistin Engelli Voleybol Takımı Zonguldak'ta - Son Dakika

Filistin Engelli Voleybol Takımı Zonguldak'ta

12.05.2015 12:21
Filistin Engelli Voleybol Takımı Zonguldak'ta, System.String[]

"Engelliler Haftası" etkinlikleri kapsamında, Ereğli Belediyespor Engelli Voleybol Takımı ile özel maç yapmak için kente gelen Filistin Engelli Voleybol Takımı oyuncuları, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay'ı ziyaret etti.

"Engelliler Haftası" etkinlikleri kapsamında, Ereğli Belediyespor Engelli Voleybol Takımı ile özel maç yapmak için kente gelen Filistin Engelli Voleybol Takımı oyuncuları, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay'ı ziyaret etti.

Çay, yaptığı konuşmada, Filistin'in kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. İlçede engellilerin karşılaştıkları sorunların çözümü için çaba ortaya koyduklarını belirten Çay, hükumetin de engellilere sahip çıktığını anlattı.

Filistin ekibinin kafile başkanı Muhammet Ziyad da Türkiye'de engellilere yönelik dünyaya örnek gösterilecek çalışmalar yapıldığını gördüklerini vurguladı.

Filistin'de farklı  sorunlar yaşadıklarını dile getiren Ziyad, "Sizler de yaşadıklarımızı gündemden takip ediyorsunuz. İşgalci İsrail güçleri gençlerimizi hedef almaktadır. Açık bir şekilde Filistin halkının hür, insanca yaşaması engellenmektedir" dedi.

Ziyad,  Türkiye'de engelliler için yolların bile düşünüldüğüne işaret ederek şöyle konuştu:

"Hür insanların Filistin'de yaşaması zor iken burada engellilere yönelik planlamalar yapılması bizleri son derece mutlu etmiştir. Keskin nişancıların hedef alması ve 'diriliş' esnasında yaşanan bir takım sıkıntılardan dolayı engelli sayımız bir hayli fazla. Savaş hali yaşayan bir ülke olmamızdan ötürü engellileri çok düşünme ve onların sıkıntılarını giderme noktasında hükümetimizin artık gücü yetmemektedir. Kimi zaman bu engelliler annelerimiz, babalarımız ve evlatlarımızdır, tüm dünyanın buna karşı hassasiyetle yaklaşmasını isteriz. İnsanlığa sığmayacak muamelelerle karşılaşılıyor."

Türkiye'nin Filistin halkının her zaman yanında olduğunu, bu sevgi ve dostluğun ilelebet sürmesini istediklerini aktaran Ziyad,  Türkiye'nin ikinci evleri gibi olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Kaymakam Çay, kafileye yöreye özgü çeşitli hediyeler takdim etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Filistin Engelli Voleybol Takımı Zonguldak'ta - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Merkel'in halefi Türk Armin'in kameralara poz verdiği 813 numaralı künyenin sırrı ortaya çıktı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3 bin 603 kişilik sosyal atamayı 26 Ocak'ta yapacak Biden'ın göreve başlamasından sonra Rusya ile ilk kriz: Navalny protestolarından ABD'yi sorumlu tuttular Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Galatasaray zorlu Malatya deplasmanında! Canlı anlatım Milli Savunma Bakanlığı, F-16'daki Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı Gıdada fahiş fiyat şikayeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletildi: Mutlaka çözüme ulaştıracağız Kümesine giren tilkiye seslenişi sosyal medyada büyük ilgi gören vatandaşın söyledikleri duygulandırdı