Son Dakika Haberleri: ABD'nin Kudüs Kararı Sonrası Filistin'in Sembol İsmi Bergusi, Tek Kişilik Hücreye Konuldu

ABD'nin Kudüs Kararı Sonrası Filistin'in Sembol İsmi Bergusi, Tek Kişilik Hücreye Konuldu

8 ay önce

Trump'un Kudüs kararı sonrası, 15 yıldır tutuklu olan Filistin'deki ilk intifadanın sembol ismi Mervan el-Bergusi, İsrail'in kuzeyindeki cezaevinde tek kişilik hücreye konuldu.

Filistin direnişinin sembol isimlerinden ve 15 yıldır hapishanede bulunan Mervan el-Bergusi'nin İsrail'in kuzeyindeki Hadarim Cezaevinde tek kişilik hücreye konulduğu bildirildi.

TEK KİŞİLİK HÜCREYE KONULDU

Fetih Hareketi Merkez Konsey üyesi Bergusi'nin serbest bırakılması için kurulan Halk Platformu Komitesinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail Cezaevleri İdaresinin talimatıyla Hadarim Cezaevinde tutuklu bulunan Bergusi'nin hücreye konulduğu belirtildi.

KUDÜS KARARINDAN SONRA BERGUSİ'YE YÖNELİK "TECRİT" ADIMI

Açıklamada, ABD yönetiminin " Kudüs'ü İsrail'in başkenti" olarak tanıyan kararıyla beraber, Filistin sahasında yaşanan gelişmeler nedeniyle Bergusi'nin tek kişilik hücreye konulduğu ve halkıyla iletişiminin kesilmesi ve dünyadan tecrit edilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

İLK İNTİFADA'NIN ÖNEMLİ AKTÖRLERİNDEN BİRİ

Mervan el-Bergusi, 1987'de yaşanan ilk İntifadanın önemli aktörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda 2000 yılındaki İkinci İntifada da önemli rol oynayan Bergusi, 2002'den bu yana İsrail'de tutuklu bulunuyor.

5 KEZ MÜEBBET VE 40 YIL HAPİS CEZASI

İsrail, Fetih Merkez Konsey üyesi olan Bergusi hakkında 5 kez müebbet ve 40 yıl hapis cezası vermişti.
Ekranların Fenomen Show Programı 'Güldür Güldür Show' Veda Ediyor Mustafa Ceceli'nin Şarkıları Radyo Listelerinde Kaldırılarak Konserleri İptal Edildi

"Ablamla Yattım Eniştemle Uyandım" Diyen Baldızın Cinsel İstismara Uğradığı Görüntüler Ortaya Çıktı