Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu Şam'da Ofis Açtı - Son Dakika

Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu Şam'da Ofis Açtı

14.01.2019 18:52
Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu Şam'da Ofis Açtı, System.String[]

RAMALLAH (AA) – Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu, Suriye'nin başkenti Şam'da ofis açtı.

RAMALLAH (AA) – Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu, Suriye'nin başkenti Şam'da ofis açtı.

Suriye'nin başkenti Şam'da Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu'nun açılışı için düzenlenen törene, Filistin'in resmi basınından sorumlu Devlet Bakanı Ahmed Assaf, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi üyeleri, Fetih Hareketi Merkez Konsey üyeleri, Filistinli grup liderleri ile diğer ülke büyükelçileri katıldı.

Törene ayrıca, Suriye Enformasyon Bakanlığı temsilcileri ile Suriyeli sanatçılar da katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Filistin Devlet Bakanı Assaf, "Suriye, Filistin halkına ve davasına kucak açtı ve bir gün olsun destekten geri durmadı. Filistin televizyonunun ofisinin açılması da Suriye-Filistin ilişkilerinin güçlendirilmesi için bir köprü görevi görecektir." dedi.

Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu'nun "Filistin'i dünyaya duyurma ve dünyayı Filistin'le buluşturma" planı çerçevesinde birçok Arap başkentinde ofis açtığını hatırlatan Assaf, "Biz Suriye topraklarında yaşananları ve Suriye'deki Filistinli mültecilerin durumunu ekrana taşımak için buradayız." ifadelerini kullandı.

Filistin Yönetimi, Suriye'de iç savaşın başladığı 2011'de diğer bazı Arap ülkeleri gibi Suriye rejimiyle ilişkilerini kesmemişti.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da birçok defa Suriye'de yaşananların siyasi yollarla çözülmesine ilişkin açıklamalarda bulunmuş ve Filistinli mültecilerin durumunu görüşmek üzere Suriye'ye resmi heyetler göndermişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu Şam'da Ofis Açtı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir, evinde Antalyaspor 5-1 mağlup etti Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin S-400'lerle ilgili sığındığı tek bahaneyi çürüttü: NATO sistemine entegre edilmeyecek Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama