Son Dakika Haberleri: Filistinli Büyükelçiden Arap Dünyasına ABD Çağrısı: Elçilikleri Çekelim, Ekonomik Baskı Yapalım

Filistinli Büyükelçiden Arap Dünyasına ABD Çağrısı: Elçilikleri Çekelim, Ekonomik Baskı Yapalım

2 yıl önce

ABD'nin Kudüs kararıyla ilgili konuşan Filistin'in Rabat Büyükelçisi, Arap ülkelerine "Washington'daki büyükelçilerini çekme ve ABD'ye ekonomik baskı yapma" çağrısı yaptı.

Filistinli Büyükelçiden Arap Dünyasına ABD Çağrısı: Elçilikleri Çekelim, Ekonomik Baskı Yapalım, System.String[]

Filistin'in Rabat Büyükelçisi Cemal eş-Şubki, Arap ülkelerine, ABD'nin Kudüs kararını protesto etmek için " Washington'daki büyükelçilerini çekme ve ABD'ye ekonomik baskı yapma" çağrısında bulundu.

"TÜM MÜSLÜMANLARIN HAKLARININ İHLALİ "

Fas'ın kuzeyindeki Tanca kentinde düzenlenen bir sempozyumda konuşan Şubki, ABD'nin Kudüs'ü " İsrail'in başkenti" olarak tanıması kararını, "Filistinlilerin, Arapların ve tüm Müslümanların haklarının ihlali" olarak nitelendirdi.

"FİLİSTİN HALKI, ŞEHADETE UZANAN MÜCADELENİN İÇİNDE"

Şubki, bu karardan en çok etkilenen tarafın Filistinliler olduğuna dikkati çekerek, Filistin halkının, barışçıl şekilde tepkisini göstermeye devam ettiğini ve gözaltılar, tutuklamalar hatta şehadete kadar uzanan bir mücadelenin içinde olduğunu vurguladı.

"BÜYÜKELÇİLİKLERİ ÇEKELİM, EKONOMİK BASKI YAPALIM"

Arap ülkelerinin, iç ve güvenlik sorunlarıyla boğuştuğu bir zamanda sergilediği tutumun ABD için şaşırtıcı olduğuna işaret eden Şubki, Arap ülkelerine, ABD'nin Kudüs kararını protesto etmek için "Washington'daki büyükelçilerini çekme ve ABD'ye ekonomik baskı yapma" çağrısında bulundu.
Zengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı Nihat Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sosyal Medya Üzerinden Teşekkür Etti

Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında Gündeme Gelen Lise Öğrencisi Cinayetinin Detayları Ağızları Açık Bıraktı