Son Dakika Haberleri: Filistinli Büyükelçiden Arap Dünyasına ABD Çağrısı: Elçilikleri Çekelim, Ekonomik Baskı Yapalım

Filistinli Büyükelçiden Arap Dünyasına ABD Çağrısı: Elçilikleri Çekelim, Ekonomik Baskı Yapalım

8 ay önce

ABD'nin Kudüs kararıyla ilgili konuşan Filistin'in Rabat Büyükelçisi, Arap ülkelerine "Washington'daki büyükelçilerini çekme ve ABD'ye ekonomik baskı yapma" çağrısı yaptı.

Filistinli Büyükelçiden Arap Dünyasına ABD Çağrısı: Elçilikleri Çekelim, Ekonomik Baskı Yapalım, System.String[]

Filistin'in Rabat Büyükelçisi Cemal eş-Şubki, Arap ülkelerine, ABD'nin Kudüs kararını protesto etmek için " Washington'daki büyükelçilerini çekme ve ABD'ye ekonomik baskı yapma" çağrısında bulundu.

"TÜM MÜSLÜMANLARIN HAKLARININ İHLALİ "

Fas'ın kuzeyindeki Tanca kentinde düzenlenen bir sempozyumda konuşan Şubki, ABD'nin Kudüs'ü " İsrail'in başkenti" olarak tanıması kararını, "Filistinlilerin, Arapların ve tüm Müslümanların haklarının ihlali" olarak nitelendirdi.

"FİLİSTİN HALKI, ŞEHADETE UZANAN MÜCADELENİN İÇİNDE"

Şubki, bu karardan en çok etkilenen tarafın Filistinliler olduğuna dikkati çekerek, Filistin halkının, barışçıl şekilde tepkisini göstermeye devam ettiğini ve gözaltılar, tutuklamalar hatta şehadete kadar uzanan bir mücadelenin içinde olduğunu vurguladı.

"BÜYÜKELÇİLİKLERİ ÇEKELİM, EKONOMİK BASKI YAPALIM"

Arap ülkelerinin, iç ve güvenlik sorunlarıyla boğuştuğu bir zamanda sergilediği tutumun ABD için şaşırtıcı olduğuna işaret eden Şubki, Arap ülkelerine, ABD'nin Kudüs kararını protesto etmek için "Washington'daki büyükelçilerini çekme ve ABD'ye ekonomik baskı yapma" çağrısında bulundu.
İzmir'deki Feci Kazada Can Veren 2 Kişinin Baba-Kız Olmadığı Ortaya Çıktı Aşk Adası'nda Ağızları Açık Bırakan Olay! Kameralarla Dolu Villanın Banyosunda İlişkiye Girdiler

Uzun Dönem Askerlerin, Bedelli Askerlik Yapacaklara Söylediği Sözler Sosyal Medyada Olay Oldu