Filistinli yetkililere göre Rusya-Ukrayna savaşı Gazze'deki inşaat sektörünü derinden etkiledi - Son Dakika

Filistinli yetkililere göre Rusya-Ukrayna savaşı Gazze'deki inşaat sektörünü derinden etkiledi

28.05.2022 13:33

Rusya-Ukrayna savaşının neden olduğu küresel ekonomik krizin, 15 yıldan uzun süredir İsrail'in ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde inşaat sektörünü olumsuz etkilediği ifade ediliyor.

Rusya- Ukrayna savaşının neden olduğu küresel ekonomik krizin, 15 yıldan uzun süredir İsrail'in ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde inşaat sektörünü olumsuz etkilediği ifade ediliyor.

Tüm dünyada özellikle demir, çimento ve alüminyum fiyatlarındaki hızlı yükselişten ötürü Gazze'deki inşaat sektörü daha önce görülmemiş bir durgunluk ve çöküşle karşı karşıya.

Filistin Müteahhitler Birliğine göre, Gazze'deki yüksek işsizlik ve yoksulluk oranları gölgesinde inşaat sektörü bölge sakinleri için en büyük iş kapısı olarak kabul ediliyor.

İsrail, 15 yıldan uzun süredir Gazze'ye, ekonomik olarak çöküşe neden olan ve yaşam şartlarını ağırlaştıran abluka uyguluyor.

Filistin Merkez İstatistik Bürosu tarafından Kasım 2021'de yayımlanan rapora göre, Gazze Şeridi'ndeki işsizlik oranı yüzde 50'ye ulaştı.

YORUMLAR
500
Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle maça çıkamayan Erik Botheim için Galatasaray harekete geçti Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle maça çıkamayan Erik Botheim için Galatasaray harekete geçti Ukrayna savaşı: Rusya neden stratejik Yılan Adası'ndan çekildi? Ukrayna savaşı: Rusya neden stratejik Yılan Adası'ndan çekildi?
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Filistinli yetkililere göre Rusya-Ukrayna savaşı Gazze'deki inşaat sektörünü derinden etkiledi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement