Film Okuma Etkinliği Sürüyor - Son Dakika

Film Okuma Etkinliği Sürüyor

10.12.2012 15:06
Film Okuma Etkinliği Sürüyor, System.String[]

"Kültür Sanat Günleri" kapsamında Dünya ve Türk Sineması'nın seçkin yapıtlarının ele alındığı "Film Okuma" programını sürdürüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,

"Kültür Sanat Günleri" kapsamında Dünya ve Türk Sineması'nın seçkin yapıtlarının ele alındığı "Film Okuma" programını sürdürüyor.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi'nin Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi'nde gerçekleştirilen Film Okuma etkinlikleri bu ay Hamza Emekli rehberliğinde yürütülüyor. Film okuma etkinliği kapsamında yarın 4 Oscarlı "Müfreze" adlı film ele alınacak. Etkinlik 18.00'de başlayacak.

Film Okuma etkinliğinde ele alınacak olan "Müfreze"nin yönetmenliğini Oliver Stone yaptı. 1986 yapımı film, 4 Oscar ödülü ile sinema tarihin önemli yapıtları arasında yer alıyor. Yönetmenin başyapıtı sayılan filmde, fon müziği olarak Samuel Barber'in Adagio for Strings isimli eseri kullanılmıştır. Filmde Charlie Sheen, Tom Berenger, Willem Dafoe, Forest Whitaker, Kevin Dillon, Keith David, John C. McGinley ve Johnny Depp gibi isimler rol aldı. Yardımcı oyuncular Tom Berenger ve Willem Dafoe ise en iyi yardımcı erkek oyuncu akademi ödülü adayı olmuşlardır. Film en iyi yazıp, yönetilen senaryo ve en iyi görüntü yönetmeni dalında da Akademi Ödülüne aday gösterildi. - KOCAELİ

Film Okuma Etkinliği Sürüyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Film Okuma Etkinliği Sürüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi sektörün devlerini ağırlıyor Tayvan Parlamentosu karıştı! Milletvekilleri birbirine bağırsak fırlattı Sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü