Filmekimi Seçkisi: Carol (2015) - Son Dakika

Filmekimi Seçkisi: Carol (2015)

28.09.2015 11:16
Filmekimi Seçkisi: Carol (2015)

Bildiğiniz üzere İKSV'nin düzenlediği Filmekimi, 3-11 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştiriliyor.

cate-blanchett-stars-carol turkish player

Bildiğiniz üzere İKSV'nin düzenlediği Filmekimi, 3-11 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştiriliyor. 46 filmin gösterildiği festivalde, siz festival takipçileri için bir seçki sunuluyor. Bu filmler dışında programı Filmekimi'nin sitesi üzerinden de takip edebilirsiniz.

Carol, 3 Ekim saat 21.30'da Atlas Sineması'nda gösterilecektir. Filmin yönetmeni Todd Haynes, başrollerini ise Rooney Mara, Sarah Paulson ve Cate Blanchett gibi isimler paylaşmaktadır.

Suç ve gerilim romanlarının usta yazarı Patricia Highsmith'in kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı 1952 tarihli romanı, 11 yıllık bir yapım sürecinden sonra beyazperdede. Amerika'da ilişkilerin karanlık yüzüne bakan yönetmen Todd Haynes, şahane kadrosu ve olağanüstü sanat tasarımıyla yılın bu en çok övülen filminde 1950'lerin New York'unda iki kadının yasak aşkını anlatıyor. Tezgahtarlık yapan ve başka bir hayat düşleyen Therese, yürümeyen evliliğinden bunalmış çekici Carol ile tanışır. Birbirlerine iyice bağlanmışlarken ilişkileri ortaya çıkınca her şeyi artlarında bırakıp yollara düşerler.

Habere ulaşmak için- turkishplayer.com

YORUMLAR
500
Pelin Batu 4 yıllık eşinden anlaşmalı olarak boşandı Pelin Batu 4 yıllık eşinden anlaşmalı olarak boşandı İstanbul'da 'yok artık' dedirten olay: Ehliyeti ölü birinin üzerine kayıtlı çıktı İstanbul'da 'yok artık' dedirten olay: Ehliyeti ölü birinin üzerine kayıtlı çıktı Karamollaoğlu: 'Caydırıcı Cezalar Yalnızca Şiddeti Engelleyebilir. Karamollaoğlu: 'Caydırıcı Cezalar Yalnızca Şiddeti Engelleyebilir.
Kaynak: Turkishplayer.com

Son Dakika Teknoloji Filmekimi Seçkisi: Carol (2015) - Son Dakika

Bu haber Turkishplayer.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Turkishplayer.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Turkishplayer.com kurumudur.

Advertisement