Filozof Takiyettin Mengüşoğlu ve Öğrencileri Adına Kütüphane Kuruldu - Son Dakika

Filozof Takiyettin Mengüşoğlu ve Öğrencileri Adına Kütüphane Kuruldu

16.11.2015 14:17
Filozof Takiyettin Mengüşoğlu ve Öğrencileri Adına Kütüphane Kuruldu, System.String[]

ÇÜ Eğitim Fakültesinde, Felsefe Bölümü Öğretim Görevlileri ile Prof. Dr. Adnan Gümüş'ün öncülüğünde ve Rektörlüğün katkılarıyla yeni bir kütüphane kuruldu.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi’nde, Felsefe Bölümü Öğretim Görevlileri ile Prof. Dr. Adnan Gümüş’ün öncülüğünde ve Rektörlüğün katkılarıyla yeni bir kütüphane kuruldu.

ÇÜ Eğitim Fakültesi Felsefe Bölümü’nde kurulan kütüphaneye Türk Filozof Takiyettin Mengüşoğlu, Türk felsefeci ve akademisyen Uluğ Nutku, Felsefeci ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Tüten Ang, Felsefeci Akademisyen Altan Eserpek’in adı verildi. Takiyettin Mengüşoğlu, Uluğ Nutku, Tüten Ang, Altan Eserpek Kütüphanesinin açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Akademisyenler ve kütüphaneye ismi verilen felsefecilerin yakınları katıldı.

Ünlü yazar ve Felsefeci Uluğ Nutku’un eşi Hülya Can Nutku eşinin hayattayken ‘Mengüşoğlu Kütüphanesi’ kurma hayalinin olduğunu hatırlatarak, bu hayalinin yeni gerçekleştiğini söyledi. Nutku, Mengüşoğlu ve öğrencilerinin isminin yaşatılacağı kütüphanede kendilerine ait tüm kitapları toparladıklarını ve okurlara hazırladıklarını söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ise insanların fani olduğunu, ebedi olmalarını sağlayan şeyin ise birikimleri ve anıları olduğunu söyledi. Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in, “Cumhuriyetin en önemli eserlerinden birisi Çukurova Üniversitesi’dir” sözünü hatırlatan Prof. Dr. Fenercioğlu, “Ülkemizin ebedi varlığı olan Çukurova Üniversitesi’nde geçmişten bu güne büyük katkıları olmuş emektar hocalarımızın eserleriyle hep var olacağını bilmek bizlere onur ve gurur veriyor.” dedi.

Takiyettin Mengüşoğlu ve öğrencileri Uluğ Nutku, Tüten Ang, Altan Eserpek Kütüphanesinin açılış kurdelesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu törene katılan akademisyenlerle birlikte kesti.

Ayrıca kütüphaneye kitap bağışlayan, katkısı olan katılımcılara da birer teşekkür plaketi verildi. Bunun yanı sıra ÇÜ Mithat Özsan Amfisi’nde Türkiye’de Felsefi Antropoloji Çalışmaları sempozyumu gerçekleştirildi.

Filozof Takiyettin Mengüşoğlu ve Öğrencileri Adına Kütüphane Kuruldu
Filozof Takiyettin Mengüşoğlu ve Öğrencileri Adına Kütüphane Kuruldu

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Filozof Takiyettin Mengüşoğlu ve Öğrencileri Adına Kütüphane Kuruldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Galatasaray, Hatayspor'u konuk ediyor! Sarı kırmızılıların 11'i belli oldu 6 aylık hamile kadın, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu