Son Dakika Haberleri: Fındık mantarı 25 liradan tezgahlardaki yerini aldı

Fındık mantarı 25 liradan tezgahlardaki yerini aldı

29 gün önce

Ordu'nun yüksek kesimlerinde yılın belirli kesimlerinde yetişen ve 'tavuk tirmidi' olarak adlandırılan mantar türü, tezgahlarda yerini almaya başladı. Yöresel adıyla 'fındık mantarı' olarak bilinen mantarın kilosu 25 liradan satılıyor.

Ordu'nun yüksek kesimlerinde yer alan fındık bahçelerinde doğal ortamda yetişen fındık mantarı, bu sezon da yüksek fiyatına rağmen alıcı buluyor. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği fındık mantarı satıcıların yüzünü güldürüyor. Sütlü mantarın kilosu 25 liradan satışa sunuldu.

"SATIŞLAR OLDUKÇA İYİ"

Fındık mantarı satıcısı Faruk Acet, fındık mantarının az yetişen bir tür olduğu için fiyatının yüksek olduğunu ifade etti.

Vatandaşların yüksek fiyata rağmen almaya devam ettiğini belirten Acet, "Fındık mantarı, ilimizin yüksek kesimlerinde başta olmak üzere, iç kesimlerinde yetişiyor. Fiyatı yüksek oluyor ama vatandaşlarımız buna rağmen bu mantara büyük ilgi gösteriyor. Getirdiğimiz mantarlar kısa sürede bitiyor. Satışlar oldukça iyi" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 20.07.2019 12:57 Kaynak: İHA3 kamyonetin içindeki 50 teröristin hareketliliği Mardin'den görüntülendi
Dışkısını bağışlayarak öğrenci okutuyor Güzel oyuncu İpek Yaylacıoğlu, Arka Sokaklar dizisinden ayrıldı