Finike'de Ödüllü Okuma Kampanyası Başlatıldı - Son Dakika

Finike'de Ödüllü Okuma Kampanyası Başlatıldı

17.02.2012 17:21
Finike'de Ödüllü Okuma Kampanyası Başlatıldı, System.String[]

Finike Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla ödüllü okuma kampanyası başlatıldı.

Finike Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla ödüllü okuma kampanyası başlatıldı.

İlçe Mili Eğitim Müdürü Hızır Güneş, kampanya kapsamında öğretmenlere uygulanan anketle her sınıf seviyesinde okutulabilecek kitapların isimlerinin tespit edildiğini söyledi. Güneş, hazırlanan kitapların Finike Kaymakamlığı tarafından ilköğretim birinci kademe, ikinci kademe ve ortaöğretim okullarına gönderildiğini söyledi. İlçede okuma bilinci oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Güneş, "Kampanyayla öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, okuma alışkanlığını sürekli kılmak ve okumayı bir ihtiyaç gibi hissetmeleri amaçlanmaktadır" dedi.

Mart ayında öğrenciler tarafından okunan kitaplardan sınav yapılacağını vurgulayan Güneş, ilçe merkezi ve beldelerde bulunan her okuldan bir öğrenciye bisiklet hediye edeceklerini belirtti.

Kaymakamlık tarafından hediye edilecek bisikletlerin de okullara gönderildiğini kaydeden Güneş, "Öğrencilerin teşvik edilmesi amacıyla seçilen bu kitaplardan ilçe genelinde ödüllü bir yarışma düzenledik. Yarışmaya isteyen tüm öğrenciler kendi seviyelerinde katılabilecektir. 50 soru üzerinden yapılacak sınavda en yüksek notu alan öğrenciye bisiklet verilecek" diye konuştu.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Finike'de Ödüllü Okuma Kampanyası Başlatıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Herhangi bir can kaybı yok, operasyon devam ediyor Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Son Dakika: Bakan Koca tek tek sıraladı! İşte İstanbul için planlanan koronavirüs tedbirleri Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu