Son Dakika Haberleri: Firari FETÖ'cü Akın İpek'e Londra'da Ev Hapsi Verildi

Firari FETÖ'cü Akın İpek'e Londra'da Ev Hapsi Verildi

7 ay önce

Koza-İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı firari FETÖ'cü Akın İpek'e Londra'da ev hapsi verildi, pasaportuna da el konuldu.

Koza-İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı firari FETÖ'cü Akın İpek'e Londra'da ev hapsi verildi, pasaportuna da el konuldu. Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ) "çatı davası"nın firari sanığı ve eski Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek, kısa bir süre önce Londra'da görüntülenmişti.

LONDRA'NIN LÜKS SEMTİNDE OFİSLERİ BULUNUYOR

Kent merkezindeki "Temple" semtindeki lüks, tarihi binada bir ofisi merkez olarak kullanan İpek'in, kentin finans merkezi The City'de ve Gray's Inn Road'da da birer ofisi bulunuyor.

DAVALARI KAYBETTİ

İngiltere Yüksek Mahkemesi İpek'in şirketin varlıklarını kişisel hukuki masrafları için kullanmasına izin vermemişti. Mahkeme, Koza Altın'ın İngiltere'deki iştiraki Koza Ltd'in İpek'in kişisel hukuki mücadelesini finanse etmek zorunda olmadığına hükmetmişti. Alınan kararda İpek'in, şirkete ait on milyonlarca doları banka dekontları ve diğer belgelerle sakladığının kanıtlanması etkili olmuştu.

FETÖ çatı davasının firari sanığı Koza Holding eski yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek'in de aralarında bulunduğu 45 sanığın yargılandığı Koza İpek Holding davasının da sanıkları arasında bulunuyor. Firari Akın İpek hakkında yakalama kararları bulunuyor.

İpek, "terör örgütü yöneticiliği, terörizmin finansmanı, zimmet ve terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından hakkında başlatılan ceza soruşturması sırasında verilen, arama, el koyma ve kayyum atama kararları nedeniyle adil yargılanma ve mülkiyet hakları ile ifade ve basın özgürlüğünün ihlal edildiği iddiasıyla Anayasa Mahkemesine başvurmuştu.

Mahkeme, İpek'in, adil yargılanma, ifade ve basın özgürlüğünün ihlal edildiği iddialarını "kabul edilemez" bulmuş ve mülkiyet hakkının ihlal edilmediğine karar vermişti.

AKIN İPEK KİMDİR?

3 Mart 1963 Adana doğumlu olan Hamdi Akın İpek d. Ankara TED (Türk Eğitim Derneği)'den sonra İngiltere'de ekonomi, Hacettepe Üniversitesi'nde işletme eğitimi almıştır. Babası Ali İpek tarafından kurulan İpek Matbaacılık'ın ve Koza İpek Holding'in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. İpek Üniversitesi'ni kurmuştur.

İPEK GRUBU BÜNYESİNDEKİ MEDYA KURULUŞLARI

2014: Millet

2005: Bugün (Turgay Ciner ve Mehmet Ali Ilıcak'tan satın aldı.)

2008: Kanaltürk (Tuncay Özkan'dan satın aldı.)

2009: Bugün TV

2009: Kanaltürk Radyo

www.kthaber.com

www.herseyspor.com

www.buguncocuk.com

İPEK GRUBU BÜNYESİNDEKİ ŞİRKETLER

Koza Altın

Koza Anadolu Metal

Özdemir Antimuan

İpek Doğal Enerji

Koza İpek Basın ve Basım

Konaklı Metal Madencilik

Atp İnşaat

Koza İpek Tedarik

Atp Koza Gıda

Atp Havacılık

Atp Koza Turizm

Kanaltürk

Kanaltürk Radyo

Bugün TV

Bugün Gazetesi

Koza İpek Eğitim

İpek Üniversitesi

AKIN İPEK TWİTTER HESABINDAN EV HAPSİNİ YALANLADI

Koza-İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı firari FETÖ'cü Akın İpek twitter hesabından yaptığı açıklamada ev hapsi aldığını yalanlayarak, "Yoldayım, ev hapsinde değilim. Suçlu değilim. Her vesile ile dünyanın her yerinde pırıl pırıl tertemiz, olduğumuzu çok rahat anlatırım. Belgeleri ile ispat ederim. Bu benim kimliğim ve kimlik her yerde geçer" dedi.
Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD'ye Rest Çekip 72 Saat Süre Verdi