Fırat ile Kazan Federal Üniversiteleri İşbirliği Protokolü İmzaladı - Son Dakika

Fırat ile Kazan Federal Üniversiteleri İşbirliği Protokolü İmzaladı

26.10.2013 13:44
Fırat ile Kazan Federal Üniversiteleri İşbirliği Protokolü İmzaladı, System.String[]

Fırat Üniversitesi, Tataristan'daki Kazan Federal Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Fırat Üniversitesi, Tataristan'daki Kazan Federal Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı. Rektörlük makamındaki imza törenine eEski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Tataristan Milli Meclisi Üyesi Robert Minnullin, 21 ve 22. Dönem İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Servet Kabaklı, Ankara Üniversitesi Genel Destek Koordinatörü Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, Ankara-Elazığ Kültür Derneği Başkanı Prof. Dr. Haşim Çakırbay, Kazan Federal Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Ferit Yusupov ve Doç. Dr. Fenzile Cevherova, Fırat Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez ve Prof. Dr. Nuri Orhan katıldı.

Törende bir konuşma yapan Rektör Demirdağ, Kazan Federal Üniversitesi ile her konuda işbirliği anlaşması imzalayacaklarını belirterek, hayırlı olmasını diledi. Demirdağ, "Bizim fiziki ayrılığımız, ayrılık anlamına gelmez. Bu ayrılıkları gidermek de çeşitli etkinliklerle, yapılan antlaşmalarla olur. Hiçbir zaman Tataristan'ı, Azerbeycan'ı, Kırgizistan'ı, güneydeki Mısır'ından Arabistanı'na kadar ayrım yapmadan yetişmiş bir nesil olarak, bu ortak duyguları yaşatmaya çalışan bir nesil olarak durduk ve bundan sonra durmaya devam edeceğiz." dedi. Konuşmaların ardından Prof. Dr. Demirdağ ve Doç. Dr. Cevherova, protokolü imzaladı.

Fırat ile Kazan Federal Üniversiteleri İşbirliği Protokolü İmzaladı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Fırat ile Kazan Federal Üniversiteleri İşbirliği Protokolü İmzaladı - Son Dakika


Son Dakika

Cristiano Ronaldo'nun koronavirüs testi negatife döndü Netflix, David Beckham ile belgeseli için 172 milyon TL'ye anlaşma sağladı Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım Prof. Dr. Naci Görür, 6.6'lık depremle sarsılan İzmir'i uyardı: Şehir merkezinde de deprem olabilir Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak