Fırıncılara İstikrar Uyarısı - Son Dakika

Fırıncılara İstikrar Uyarısı

27.12.2012 17:40
Fırıncılara İstikrar Uyarısı, System.String[]

Kayseri Ticaret Odası Aralık ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Kayseri Ticaret Odası Aralık ayı meclis toplantısında konuşan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu fırıncılara seslenerek, "Arkadaşlar kendi aranızda önce rekabeti önleyin. Bugün 35 kuruşa, 60 kuruşa ekmek satılıyor. Bu piyasa istikrarsızlığını kaldırın. Bu kaldırılmadığı sürece bizde yönetim kurulumuz olarak bu konuda titiz davranacağız" dedi.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu, "Biz bu ekmek artışı olup olmayacağını değerlendireceğiz. Azami olarak bizden istedikleri fiyat artışı var. Biz bunu istersek veririz istemezsek vermeyiz. Bizde bunu çevremizdeki vilayetlere, Kayseri'nin nüfusu ile aynı olan

şehirlerle oradaki 250 gram ekmek kaç kuruş? Onları tespit edeceğiz. Bu konuda sizden yetki alacağız. Bizde bunu tabi kafamıza göre yapacak değiliz. Biz Esnaf Odalarımızın Başkanı ve Fırıncılar Odası Başkanı ile görüşüp ona göre karar vereceğiz. Bize bu dilekçe gelsin biz bunu yok sayamayız. Biz bu dilekçeleri aldıktan sonra yılbaşından sonra açıklama yapacağız. Tefe, tüfe ve ekmeğin maliyetine göre açıklama yapılacak. Biz burada fırıncılara şunu söylüyoruz; arkadaşlar kendi aranızda önce rekabeti önleyin. Bugün 35 kuruşa, 60 kuruşa ekmek satılıyor. Bu piyasa istikrarsızlığını kaldırın. Bu kaldırılmadığı sürece bizde yönetim kurulumuz olarak bu konuda titiz davranacağız" diye konuştu.

Mart ayında yapılacak seçimler içinde konuşan Mehmetbeyoğlu, " Sağlıklı, demokratik bir ortamda güzel bir seçim atmosferi yaşamak istiyoruz.

Bunun içinde kim diyorsa ki benim elimde liste var hiçbirinin aslı astarı yok. Bunlar ocak ayının ilk haftasında veya ikinci haftasında odalar birliği tarafından düzenlenecek.

Demokratik bir ortamda seçimimizi yapacağız. Ocak ayında listeler geldiği zaman bunun makul bir ücreti vardır. Kim isterse bu makul ücret karşılığı alabilir.

Bunu vermemezlik yapamayız. Bu herkesin doğal hakkıdır" şeklinde konuştu. - KAYSERİ

Fırıncılara İstikrar Uyarısı
Fırıncılara İstikrar Uyarısı
Fırıncılara İstikrar Uyarısı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Fırıncılara İstikrar Uyarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kurtlar Vadisi dizisinin yıldızı Ramo'nun kadrosuna dahil oldu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Türkiye-AB ilişkilerine dair açıklama: Yol haritası üzerinde çalışma konusunda mutabık kaldık Evlere gündeliğe giden kadın, iç çamaşırlarını satışa çıkardı hayatı değişti Doğal Hayatı Koruma Vakfı'ndan Türkiye'ye kuraklık için seferberlik çağrısı: 10 şehir risk altında Korona olma korkusu yüzünden diş hekimine gitmeyi reddetti, aldığı ağrı kesiciler sonunu getirdi Genç kadına saatlerce tecavüz eden sanık iş yerinin önünde darbedildi Meteoroloji ve NASA'dan sonra bir su kıtlığı uyarısı da Dünya Yaban Hayatı Fonu'ndan: Türkiye'de kritik seviye aşıldı Kan donduran çifte cinayetin ardından yasak aşk çıktı