Fırtınalı Pazartesi (Stormy Monday) Orjinal - Son Dakika

Fırtınalı Pazartesi (Stormy Monday) Orjinal

17.09.2013 15:54
Fırtınalı Pazartesi (Stormy Monday) Orjinal , System.String[]

1988 yılına kadar bağımsız projeler üreten yönetmen, eski rock'çı Mike Figgis'in müziklerini de yaptığı ve ilk defa geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayan dört dörtlük bir 'kara film'.

1988 yılına kadar bağımsız projeler üreten yönetmen, eski rock’çı Mike Figgis’in müziklerini de yaptığı ve ilk defa geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayan dört dörtlük bir ‘kara film’. Sunduğu karanlık, endişe yüklü atmosfer içinde anlattığı hikayeyle, izleyicide, sürekli bir kötü bir şeyler olacağı hissi uyandıran fakat bir türlü neyin ne zaman gerçekleşeceğini bilemediğiniz ‘Fırtınalı Pazartesi’ defalarca izlenebilecek küçük bir sinematik mücevher. Cosmo (Tommy Lee Jones), çoğu gizli olarak yürüttüğü sıkı bağlantıları olan Amerikalı bir iş adamıdır. İngiltere’ye, Thatcher hükümetinin Amerikalı iş adamlarının yatırımlarını desteklediği bir dönemde düzenlenen ‘Amerika Haftası’na katılan Cosmo, bol bol gülücük dağıtarak ve vaatlerde bulunarak muhteşem bir şov yapar. Adam,işlerini yürütürken çalışmak istediği iş adamlarını ayarlamak için eski bir telekız olan Kate’i (Melanie Griffith) kullanır.

Cosmo’nun, el koymak istediği yerlerden biri Finney’in (Sting)Kit Kat Club’üdür. Amerikalı işadamı, kulübünü satmak istemeyen Finney’i ortadan kaldırmak için planlar yaparken, Finney’in işe aldığı İrlandalı işçi Brendan (Sean Bean) tuvaletleri temizler ve ortalığı toplarken, karanlık tipli iki adamın patronunun, kulübü satmaya zorlayacaklarını duyar. Finney, Brendan’ın bu haberini soğukkanlılıkla karşılar ve onu terfi ettirdiğini söyleyerek havaalanına, progresiv caz yapan Krakow Jazz Ensemble’i karşılamaya gönderir. Cazcılarla şehirde dolaşan Brendan ve Cosmo’nun adamı garson kız Kate birbirlerine aşık olurlar. Ne olursa olsun kulübü ele geçirmeyi kafasına koymuş olan Cosmo, adamlarını bu ikisinin peşine takar.

Sürpriz gelişmelerle ilerleyen ve Tommy Lee Jones’un en iyi rollerinden birini oynadığı filmde, Finney’yi canlandıran Sting’i sahnede muhteşem bir solo bas yaparken izleyebilirsiniz.

Fırtınalı Pazartesi (Stormy Monday) Orjinal
Fırtınalı Pazartesi (Stormy Monday) Orjinal

Kaynak: InterSinema.com

Son Dakika Sinema Fırtınalı Pazartesi (Stormy Monday) Orjinal - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Vaka ve ölüm sayıları kontrolden çıkan İngiltere, ülkeye giriş-çıkışları kapatıyor '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı ABD'de çocuk istismarından tutuklandığı iddia edilen Doç. Dr. Abdüssamed Köse, Marmara Üniversitesi'nden istifa etti TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz