Son Dakika Haberleri: Firuz Kanatlı'nın Tabutundaki Kabe Örtüsü, Dikkatlerden Kaçmadı

Firuz Kanatlı'nın Tabutundaki Kabe Örtüsü, Dikkatlerden Kaçmadı

27 gün önce

ETİ'nin Kurucusu Firuz Kanatlı, düzenlenen cenaze törenin ardından, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Kanatlı'nın tabutunun üzerindeki Kabe örtüsü ise dikkatlerden kaçmadı.

Eskişehir'de tedavi altında tutulduğu  Eskişehir  Acıbadem Hastanesi'nde 18 Ekim  Çarşamba günü hayatını kaybeden ETİ Şirketleri Onursal Başkanı ve ETİ Makine Yönetim Kurulu Başkanı  Firuz Kanatlı için cenaze töreni düzenlendi.

TEKBİRLERLE UĞURLANDI

Kanatlının cenazesi kendi yaptırdığı ve eşi  Gülay Kanatlı'nın da cenazesinin kaldırıldığı Gümülcine Camiinde getirildi. Kanatlı ailesi burada gelen yakınlarının taziyelerini kabul etti. Ardından  Firuz Kanatlı'nın cenazesi öğlen namazına müteakip İl Müftüsü  Bekir Gerek'in kıldırdığı cenaze namazının ardından, omuzlarda tekbirler getirilerek Kızılcıklı  Mahmut Pehlivan Caddesi'nde bulunan evinin önüne getirildi.


EN ÖNDE TORUNU YÜRÜDÜ

Cenazesinin getirildiği sırada torunu dedesinin fotoğrafıyla en önde yürüdü. Burada toplanan binlerce yakınından helallik alındıktan sonra Kanatlı'nın cenazesi Asri Mezarlık'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

SİYASET VE İŞ DÜNYASINDAN BİRÇOK KİŞİ KATILDI

Cenaze törenine,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Eskişehir  Milletvekili  Harun Karacan, AK Pati  Eskişehir  Milletvekili Prof. Dr.  Emine Nur Günay,  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr.  Yılmaz Büyükerşen,  Tepebaşı Belediye Başkanı  Ahmet Ataç, Emniyet Müdürü  Engin Dinç,  Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Murat Ülker'in yanı sıra çok sayıda siyasetçi, sivil toplum örgüt üyeleri, iş adamları, sanayiciler, yakınları ve çalışanları katıldı.


TABUTUN ÜZERİNDEKİ SİYAH ÖRTÜNÜN SIRRI

Firuz Kanatlı'nın tabutunun üzerindeki siyah örtü ise dikkatlerden kaçmadı. Posta.com.tr'nin haberine göre tabutun üzerindeki siyah örtü Kabe örtüsü.  Mekke'de bulunan Kabe'nin örtüsü her yıl yenilenir. Kabe'nin içi de dışı da gül suyuyla temizlenir ve yeni Kabe örtüsü örtülür.Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı