Fiskobirlik'te Bayraktar İktidar Desteği ile Yeniden Aday - Son Dakika

Fiskobirlik'te Bayraktar İktidar Desteği ile Yeniden Aday

05.01.2012 15:59
Fiskobirlik'te Bayraktar İktidar Desteği ile Yeniden Aday, System.String[]

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar beraberinde bulunan FİSKOMAR Genel Müdürü Hüseyin Yağlıdere, Soya Pazarlama Müdürü Faruk Gür ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenledi.

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar beraberinde bulunan FİSKOMAR Genel Müdürü Hüseyin Yağlıdere, Soya Pazarlama Müdürü Faruk Gür ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenledi.

Düzenlediği basın toplantısında kendini başarılı bulduğu için 14 Ocak tarihinde yapılacak olan kongrede yeniden aday olduğunu belirten FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Lütfü Bayraktar, basında yer aldığı gibi siyasi iktidarın kendisinden desteğini çekmediğini aksine AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli başta olmak üzere, Sakarya, Trabzon ve Giresun'daki siyasi iktidar milletvekillerinin desteğini sürdüğünü ileri sürdü.

Siyasi iktidar milletvekillerinin basında yaptığı faaliyetleri destekleyen arşiv haberleri gösteren Bayraktar "Daha birkaç ay öncesine kadar yaptığımız hizmetleri gerek Nurettin Canikli gerekse siyasi iktidarın bölge milletvekilleri doğru bulmuş ve desteklemiştir. Aynı destek devam etmektedir. Bu durum FİSKOBİRLİK'in siyasallaştı anlamına gelmemektedir. Fakat bir gerçek var ki FİSKOBİRLİK'in siyasi iktidarla her zaman iyi geçinmesi gerekir. Zaten hükümetin desteği olmayacaksa ben aday olmam. Hükümetin desteği ile bugün FİSKOBİRLİK'e aktarılan yağlık fındıktan her ay 3 milyon TL kazanılmaktadır. Bu somut bir destek örneğidir" dedi.

Bugün FİSKOBİRLİK'i dünden daha iyi duruma getirdiklerini ileri sürerek kendisini başarılı bulduğunu belirten Bayraktar "Fiskobirlik bugün kendi ayakları üzerinde durabilecek duruma gelmiştir. Artık bizim işimiz sadece fındık alıp satmak değildir. Ticaretle ilgili yapabileceğimiz her işi yapacağız. Yavaş yavaş iyiye doğru gidiyoruz. Geldiğimiz duruma göre başarılıyız. Geldiğimizden bugüne 110 milyon TL'lik mal satışımız oldu. Buna rağmen 218 milyonluk ödeme yapıldı. 170 milyonluk borç 60 milyona düştü ve bu borçlar içerisinde kesinlikle faizli borç bulunmamaktadır. Bu bir başarı değil de nedir ? Bizden öncekiler ise 226 milyonluk mal satmalarına rağmen 40 milyon ödeme yapıp borcu da 170 milyonlara çıkarmışlardır. Bu hesap bizim başarımızı ya da başarısızlığımızı daha net ortaya koymaktadır" diye konuştu.

FİSKOMAR Genel Müdürü Hüseyin Yağlıdere ise FİSOKOMAR'ın şuan, FİSKOBİRLİK'in kaynağını tüketen değil, kuruma ciddi kaynak aktaran ve kendi ihtiyaçlarını karşılayacak hale gelen bir kurum olduğunu belirtirken, Soya Pazarlama Müdürü Faruk Gür ise Toprak Mahsulleri Ofisi'nden alınan 3 parti yağlık fındığın yağ üretilerek piyasaya sürülmesiyle her ay 3 milyon gelir elde edildiğini açıkladı. - GİRESUN

Fiskobirlik'te Bayraktar İktidar Desteği ile Yeniden Aday
Fiskobirlik'te Bayraktar İktidar Desteği ile Yeniden Aday

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Fiskobirlik'te Bayraktar İktidar Desteği ile Yeniden Aday - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim İstanbul'da vatandaşlar 19.23'te hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı