Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar Açıklaması - Son Dakika

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar Açıklaması

18.01.2012 15:01
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar Açıklaması, System.String[]

(FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, "Gerçekleştirmek istediğimiz projelerin başında 65 milyon TL olan borcumuzu sıfırlamak yer alıyor" dedi.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği

(FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, "Gerçekleştirmek istediğimiz projelerin başında 65 milyon TL olan borcumuzu sıfırlamak yer alıyor" dedi.

Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısa süre önce gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul'da delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak yeniden başkanlığı seçildiğini hatırlatarak, delegelerin büyük bir çoğunluğunun kendisine ve ekibine büyük bir sorumluluk yüklediğini söyledi.

Kendilerine verilen bu sorumluluğu en iyi şekilde değerlendireceklerini ifade eden Bayraktar, önlerinde 3 yıllık bir çalışma süresi olduklarını belirterek şunları kaydetti:

" Giresun'da yapılan Olağan Genel Kurul'da delegelerimizin çoğunluğu bu zamana kadar yapılan olumlu işleri gördüler ki bizleri yeniden görev başına getirdi. Tabii ki bizlerde bu görevi hemen devralarak neler yapabileceğimizi ve FİSKOBİRLİK'e ne gibi faydalarımızın olabileceğini planlayarak üçüncü dönemimize başladık. Biz göreve ilk geldiğimizde FİSKOBİRLİK'in yaklaşık 170 milyon TL borcu vardı ve bu borcun aylık faizi ise yaklaşık 2 milyon liraydı. Bugün gelinen süreçte bu borcu yaklaşık 65 milyon TL'ye kadar indirdik. Bu bizim için ciddi bir başarıydı. Şimdi önümüzde üçüncü bir dönem başlıyor. Yeni dönemde kalan borcumuzu ödemek istiyoruz. Bunu en geç 1.5 yıllık süreçte tamamlamak istiyoruz. Şuanda TMO'dan aldığımız yaklaşık 28 bin ton fındık depomuzda duruyor. Bu fındık borcun sıfırlanması anlamında bize güvence vermektedir. Şu anda bu fındığı yağa dönüştürerek satıyoruz. İnşallah, önümüzdeki 3 yıllık süre içerisinde bir çok projelerimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Gerçekleştirmek istediğimiz projelerin başında 65 milyon TL olan borcumuzu sıfırlamak yer alıyor. İnanıyorum ki bu dönemimizde FİSKOBİRLİK'in borcunu sıfırlayarak bize verilen bu görevi en iyi şekilde tamamlayacağız."

FİSKOBİRLİK'in borcunu sıfırlamanın yanı sıra değişik projeler ile birliği yeniden ayağa kaldırıp eski günlerine kavuşturma planları yaptıklarını da vurgulayan Bayraktar, "Bunların içinde entegre tesislerimizi yeniden eski günlerine kavuşturarak piyasa ile yarışır bir hale getirmek var. Bunun yanı sıra cari giderlerimizi de azaltmayı düşünüyoruz. Tabi ki bu projelerimizi hayata geçirirken bizlere güvenen başta delegelerimizin desteklerini bekliyoruz. Üreticilerimiz ise bizlere mutlaka güvensin, biz kendileri için çalışıyor ve kurumu eski günlerine kavuşturmak için çalıştığımızın bilinmesini istiyoruz" diye konuştu.

- ORDU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü