Son Dakika Haberleri: Fiyatıyla Yaza Damga Vurmuştu, Şimdi Yolda 1 Lira

Fiyatıyla Yaza Damga Vurmuştu, Şimdi Yolda 1 Lira

4 gün önce

Fiyatıyla yaza damga vurmuştu, şimdi yolda 1 liraAMASYA - Yazın Türkiye'de pazar ve marketlerde fiyatı 6-7 liraya kadar yükselen kuru soğan şimdi ise üretiminin en fazla yapıldığı ikinci il olan Amasya'da yol kenarında kilosu 1 liradan satılıyor.

Fiyatıyla yaza damga vurmuştu, şimdi yolda 1 lira

AMASYA - Yazın Türkiye'de pazar ve marketlerde fiyatı 6-7 liraya kadar yükselen kuru soğan şimdi ise üretiminin en fazla yapıldığı ikinci il olan Amasya'da yol kenarında kilosu 1 liradan satılıyor.
Ürettiği soğanlarını Amasya- Merzifon yolu kıyısındaki tezgahında satan Arslan Masatdereli, yazın pazar ve marketlerde fiyatı 6-7 liraya kadar yükselen bu ürünü yörelerinde hasadının yapılmasıyla düşen fiyatı sonrası 1 ile 1,5 liraya satışa çıkarmasına rağmen bazı müşterileri tarafından pahalı bulunduğunu belirtti.
Soğanın kilo fiyatının 6-7 liraya çıktığını ömründe ilk defa bu yıl gördüğüne değinen evli ve 3 çocuk babası Masatdereli (50), "Fiyatından dolayı 'kırmızı altın' deniyordu. Ama şu anda pul oldu. Hala 1 liraya pahalı diyen insanlar var. Oysa ki emeğimizin karşılığı değil. Ne gübresine ne mazotuna ne de işçiliğine yetmez" diye konuştu.ABD Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'ye Yönelik Yaptırım Açıklaması Sonrası Dolar Düşüşe Geçti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bin 170 Memur Alınacağını Açıkladı

Hayatını Kaybeden Duayen Fotoğrafçı Ara Güler, Kimdir? Ünlü Fotoğrafçı Ara Güler, Ölümüyle Sanat Camiasını Yasa Boğdu!