Son Dakika Haberleri: Fiyatıyla Yaza Damga Vurmuştu, Şimdi Yolda 1 Lira

Fiyatıyla Yaza Damga Vurmuştu, Şimdi Yolda 1 Lira

3 ay önce

Fiyatıyla yaza damga vurmuştu, şimdi yolda 1 liraAMASYA - Yazın Türkiye'de pazar ve marketlerde fiyatı 6-7 liraya kadar yükselen kuru soğan şimdi ise üretiminin en fazla yapıldığı ikinci il olan Amasya'da yol kenarında kilosu 1 liradan satılıyor.

Fiyatıyla yaza damga vurmuştu, şimdi yolda 1 lira

AMASYA - Yazın Türkiye'de pazar ve marketlerde fiyatı 6-7 liraya kadar yükselen kuru soğan şimdi ise üretiminin en fazla yapıldığı ikinci il olan Amasya'da yol kenarında kilosu 1 liradan satılıyor.
Ürettiği soğanlarını Amasya- Merzifon yolu kıyısındaki tezgahında satan Arslan Masatdereli, yazın pazar ve marketlerde fiyatı 6-7 liraya kadar yükselen bu ürünü yörelerinde hasadının yapılmasıyla düşen fiyatı sonrası 1 ile 1,5 liraya satışa çıkarmasına rağmen bazı müşterileri tarafından pahalı bulunduğunu belirtti.
Soğanın kilo fiyatının 6-7 liraya çıktığını ömründe ilk defa bu yıl gördüğüne değinen evli ve 3 çocuk babası Masatdereli (50), "Fiyatından dolayı 'kırmızı altın' deniyordu. Ama şu anda pul oldu. Hala 1 liraya pahalı diyen insanlar var. Oysa ki emeğimizin karşılığı değil. Ne gübresine ne mazotuna ne de işçiliğine yetmez" diye konuştu.Suudi Arabistan'dan Tunus'a 830 Milyon Dolarlık Yatırım ve Yardım Sözü Ünlü Şarkıcı Jennifer Lopez, Film Çekimleri Sırasında Birçok Kez İlişkiye Girdiğini İtiraf Etti

Rueters, Tüm Dünyaya Duyurdu! 15 Bin Savaşçı, Türkiye'den Gelecek Emri Bekliyor