Fiziksel olarak yıkılsa da Berlin Duvarı, insanların kafasında yaşamaya devam mı ediyor? - Son Dakika

Fiziksel olarak yıkılsa da Berlin Duvarı, insanların kafasında yaşamaya devam mı ediyor?

08.11.2019 14:59
Fiziksel olarak yıkılsa da Berlin Duvarı, insanların kafasında yaşamaya devam mı ediyor?, System.String[]

Berlin Duvarı'nın yıkılışının üzerinden 30 yıl geçti, ancak halk arasında Doğu ve Batı Almanya ayrımını hissetmek hala mümkün. Duvar fiziksel olarak yıkılsa da insanların kafasında yaşamaya devam mı ediyor?

Almanya'nın Berlin şehri bugün her ne kadar farklılıkları kucaklayan bir Avrupa kenti olsa da, bundan sadece 30 yıl önce bir "utanç duvarı" ile bölünmüş durumdaydı. Oldukça çalkantılı bir tarihe sahip olan kent, Berlin Duvarı'nın yıkılmasından sonra hızlı bir değişime girdi..

1970 yılında Berlin'e taşınan ve duvarın yok oluşuna canlı tanıklık eden fotoğrafçı Gottfried Schenk, kentin dönüşümünü fotoğraflarla gösteriyor. Berlin'in fotoğrafçılar için bitmek tükenmek bilmeyen bir şehir olduğunu dile getiren Schenck, "Aynı zamanda eski ve yeni fotoğrafları karşılaştırmak için de çok uygun, çünkü devamlı değişen bir kent" diyor.

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Fiziksel olarak yıkılsa da Berlin Duvarı, insanların kafasında yaşamaya devam mı ediyor? - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan'ın Güney cephesi düştü, Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov cephede şehit düştü Çağla Şıkel'e korkunç tehdit: Seni ve çocuklarını öldüreceğim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürdü, Ermeniler cepheyi bırakıp kaçtı! Önemli arazi ve tepeler işgalden kurtarıldı Tartıştığı babasını defalarca bıçakladı, komşularından ambulans çağırmasını istedi Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı