Fizyoterapi Uygulamalarını Uluslararası Merkezde Öğrendiler - Son Dakika

Fizyoterapi Uygulamalarını Uluslararası Merkezde Öğrendiler

02.01.2012 18:53
Fizyoterapi Uygulamalarını Uluslararası Merkezde Öğrendiler, System.String[]

Fizyoterapinin uluslararası merkezi haline gelen Balçova Termal Tesisleri'ni ziyaret eden İzmir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri uygulamaları yerinde öğrenme şansı buldu.

Fizyoterapinin uluslararası merkezi haline gelen Balçova Termal Tesisleri'ni ziyaret eden İzmir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri uygulamaları yerinde öğrenme şansı buldu.

İzmir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (FTR) Bölümü öğrencileri, Norveç başta olmak üzere, İsveç, Danimarka, Almanya ve Rusya'dan gelen hastaların termal sular eşliğinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon tedavisi gördüğü Balçova Termal Tesisleri'ni ziyaret etti. FTR bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Özgür Bozan, Yrd. Doç. Dr. Serkan Bakırhan, Yrd. Doç. Dr. Hülya Tuna ve araştırma görevlisi Uzm. Fzt. Nuray Elibol ile tesisleri ziyarete giden öğrenciler Baş Fizyoterapist, Uzm. Fzt. Burcu Aplak Arın ile birlikte tesisi gezerek Isı-Işık dersi kapsamında öğrenmiş oldukları uygulamaları yerinde gördü. Öğrenciler, Fluidoterapi ve parafin gibi sıcak uygulamalar, havuz tedavisi, daldırma banyoları, girdap banyosu gibi hidroterapi uygulamalarının bir bölümünü deneme şansı da buldu. 7 doktor, 24 fizyoterapist, 17 masör ve masöz, hemşireler, hidroterapi teknikerleri, fizik tedavi teknikeri, laborant, diyetisyen, röntgen teknisyeninin görev yaptığı Balçova Termal Tesisleri'nde tanı, balneoterapi, hidroterapi, elektroterapi, parafin & çamur, kineziterapi, masaj ve iş uğraşı tedavisi hizmetleri sunuluyor.

Fizyoterapi Uygulamalarını Uluslararası Merkezde Öğrendiler

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Fizyoterapi Uygulamalarını Uluslararası Merkezde Öğrendiler - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü