Son Dakika Haberleri: Kuzey Irak'ta Aynı Bölgede İkinci Saldırı: 24 Saatte 4 Asker Şehit Oldu

Kuzey Irak'ta Aynı Bölgede İkinci Saldırı: 24 Saatte 4 Asker Şehit Oldu

1 ay önce

Kuzey Irak'ta sürdürülen operasyonda 2 asker daha PKK'lı teröristlerin yola döşediği EYP'nin infilak etmesi sonucu şehit oldu. Bölgede 24 saatte 4 asker şehit düştü.

Irak'ın kuzeyindeki  Türkiye sınırına yakın bölgede sürdürülen operasyonda 2 asker daha  PKK'lı teröristlerin yola döşediği EYP' nin infilak etmesi sonucu şehit oldu. Böylece 24 saat içerisinde aynı bölgede şehit düşen askerlerin sayısı 4'e yükseldi.

DÜN 2 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

Irak'ın kuzeyindeki  Çukurca İlçesi'nin karşısına düşen  Irak topraklarındaki Zap Vadisi Bölgesi'nde, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar sürdürülürken dün akşam saatlerinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 37 günlük evli Piyade Uzman Çavuş 23 yaşındaki Furkan  Aydın ile 1 hafta önce evlenen Piyade Uzman Çavuş  İlhan Sezer şehit oldu, 1'i ağır 2 asker yaralandı. Bu olayın ardından Zap bölgesine  Türk Hava Kuvvetleri ile düzenlenen hava operasyonda 6, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile düzenlenen operasyonda 2 olmak üzere toplam 8 terörist etkisiz hale getirildi.

SABAH BİR ACI HABER DAHA GELDİ: 2 ASKER ŞEHİT

Bölgede arazi arama tarama operasyonu devam ederken bu sabah erken saatlerde yine el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker daha şehit düştü. Böylece bölgede son 24 saat içerisinde 4 asker şehit düştü. Bu bölgede devam ettirilen operasyonda 8 terörist daha ölü ele geçirilirken etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı da 16'ya çıktı.

Bu sabah şehit olan kimlikleri henüz açıklanmayan şehit iki askerin cenazesi  Hakkari Dağ Tugay Komutanlığı'na getirildi. Bu sabah 4 asker için uğurlama töreni yapılması bekleniyor.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı