Son Dakika Haberleri: TSK, Afrin'de PKK/PYD-YPG Sığınaklarını Vurdu

TSK, Afrin'de PKK/PYD-YPG Sığınaklarını Vurdu

11 ay önce

TSK, PKK/PYD-YPG terör örgütü tarafından Afrin'den açılan taciz ateşlerine karşılık verdi. Terör örgütünün barınak ve sığınakları vuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), PYD/ PKK tarafından Afrin'den açılan taciz ateşlerine meşru müdafaa kapsamında karşılık verilerek örgütün barınak ve sığınakları vuruldu.

SIĞINAK VE BARINAKLAR YERLE BİR

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, dün ve bugün PYD/PKK terör örgütü tarafından Afrin bölgesinden açılan taciz ateşlerine karşılık verildi.

Meşru müdafaa kapsamında mukabelede bulunularak terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınak ve sığınaklar vuruldu.

TSK'dan yapılan açıklama:

TSK'dan yapılan açıklamada "19-20 Ocak 2018 tarihlerinde PKK/PYD-YPG terör örgütü tarafından Afrin bölgesinden açılan taciz ateşlerine meşru müdafaa kapsamında mukabelede bulunulmuş ve PKK/PYD-YPG terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınak ve sığınaklar vurulmuştur." denildi.

AZEZ-MARE VE MÜNBİÇ BÖLGESİNDEKİ SALDIRILARA KARŞILIK VERİLİYOR

Bab bölgesinde patlayıcı ve mayın arama/temizleme çalışmaları sürdürülürken; PKK/YPG terörist unsurlarının Afrin'den doğuya, Münbiç'ten batıya doğru gerçekleşen saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edildiği belirtildi. Bu kapsamda özellikle Azez-Mare ve zaman zaman da Münbiç bölgesinden yapılan taciz ve saldırılara meşru müdafaa kapsamında karşılık verildiği açıklandı. Bölgede yürütülen normalleşme (altyapı, üstyapı, yerel yönetimlerin desteklenmesi vb.) çalışmalarına katkı sağlandığı ifade edildi.

DİĞER GÖZLEM NOKTALARININ AÇILARAK FAALİYETE GEÇİRİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARA DEVAM EDİLİYOR

İdlib bölgesinde, Astana görüşmeleri kapsamında ateşkesin etkinliğinin artırılması, çatışmaların sona erdirilmesi, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, yerlerinden edilenlerin evlerine dönüşü için uygun şartların sağlanması ve ihtilafın barışçıl yollarla çözülmesi için uygun koşulların oluşturulmasına destek sağlamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerinin Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü olarak görev yaptığı belirtildi. Bu kapsamda; 13 Ekim 2017 tarihinde 1 Numaralı Gözlem Noktası, 23 Ekim 2017 tarihinde 2 Numaralı Gözlem Noktası, 19 Kasım 2017 tarihinde ise 3 Numaralı Gözlem Noktası tesis edildi. . Diğer gözlem noktalarının açılarak faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edildiği açıklandı. Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının bölgedeki görevlerini Astana görüşmelerinde garantör ülkelerce mutabık kalınan angajman kuralları çerçevesinde sürdürdüğü ifaoe edildi.

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEYİ KESİNTİSİZ OLARAK SÜRDÜRME AZİM VE KARARLILIĞINDAYIZ"

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hak ve menfaatlerini korumak ve vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak amacıyla, milli birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü hedef alan başta FETÖ/PDY/PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelesini kesintisiz olarak en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürdürme azim ve kararlılığında olduğu belirtildi.

20 PKK'LI TERÖRİST DE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerince, 12-18 Ocak'ta PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Bitlis, Mardin, Diyarbakır ile Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda 20 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TSK DÜN DE VURMUŞTU

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) dün de Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK hedefleri topçu atışlarıyla vurmuştu.

Erdoğan "Afrin Harekatı Fiili Olarak Başladı" Deyip Münbiç'in Sinyalini Verdi

Türk Askeri, Afrin'deki PYD/PKK Mevzilerini Top Atışıyla Vurdu

Bahçeli'den Afrin Operasyonuna İlk Yorum: Allah Ordumuzu Muvaffak Etsin

Operasyon için Afrin'e Köprü Yapılıyor! Malzemeler Kamyonlarla Taşındı

Afrin Operasyonunda Son Durum! Dakika Dakika Tüm Gelişmeler

Afrin'deki PKK/PYD Mevzileri Vuruldu, Vatandaş Dürbünle İzledi

Hataylı Köylüler Afrin Sınırına Türk Bayrağı Astı

TSK'nın Vurduğu PYD/YPG'nin Örgüt Yöneticilerinden Teröristlere Talimat: Sivil Giyinin

Türk Askeri, Afrin'deki PYD/PKK Mevzilerini Top Atışıyla Vurdu

Rus Gazeteciler Afrin'deki YPG ve ÖSO Çatışmasını Duyurdu: Türk Ordusunun İlk Zaferi

Afrin Operasyonu İçin Cephe Gerisi Hazır! İlk Aşamada 17 Kilometrelik Alan Temizlenecek

Araçlarına Bombalı Saldırı Düzenlenen YPG Komutanları Öldürüldü!
Belediye Başkanı Kampanya Başlattı! Aydın'ın Çine İlçesine 485 Kişi Aranıyor Et Restoranında Fiyat Şoku! Sipariş Vermediği Halde Masaya Getirilen Mezeler Hesaba Eklendi

Erdoğan'dan 9 Kişinin Hayatını Kaybettiği Tren Kazasıyla İlgili Jet Talimat: Tüm Birimler Seferber Edilsin