Meclis, açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerinin 2 ay daha uzatılmasına sıcak bakıyor - Son Dakika

Meclis, açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerinin 2 ay daha uzatılmasına sıcak bakıyor

20.10.2020 18:05

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Meclis'in pandemi dolayısıyla açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerinin 2 ay daha uzatılmasına sıcak baktığını açıkladı.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Meclis'in, koronavirüs salgını devam ettiği için Adalet Bakanlığı'na açık cezaevlerinde salgın iznine ilişkin yetkinin yeniden verilmesine sıcak baktığını belirtti.

MAHKUMLARIN İZİNLERİ 2 AY DAHA UZATILABİLİR

Naci Bostancı, açık cezaevlerinde bulunanlara ikişer ay süreyle izin verme yetkisiyle ilgili açıklamada bulundu. Bostancı, pandemi nedeniyle açık cezaevi mahkumlarının izin sürelerinin uzatılacağını söyledi. Meclis'in de bu uzatmaya sıcak baktığını kaydeden Bostancı şöyle konuştu:

"Meclis pandemi dolayısıyla Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'na, Sağlık Bakanlığı'nın önerisi üzerine Adalet Bakanlığı'nın açık cezaevinde bulunan mahkumların pandemi şartlarında ikişer ay izinli sayılmasına ilişkin geçmişte yetki vermişti. Kasım sonu itibarıyla bu yetki doluyor. Meclis, pandemi ortamı devam ettiği için yeniden bu yetkinin verilmesine sıcak bakıyor."

Meclis, açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerinin 2 ay daha uzatılmasına sıcak bakıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Meclis, açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerinin 2 ay daha uzatılmasına sıcak bakıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Akşener'den Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin yorum: Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler F.Bahçeli Samatta'nın "Bana Türkçe bir isim verin" paylaşımı büyük ilgi gördü Koronavirüse yakalanan Ronaldo tarzını değiştirdi, uzayan saçlarını kazıdı Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti