Son Dakika Haberleri: ABD'den 24 Haziran Seçimleri İçin İlk Yorum: Endişeliyiz

ABD'den 24 Haziran Seçimleri İçin İlk Yorum: Endişeliyiz

10 ay önce

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendiren ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Seçimlerin OHAL döneminde düzenlenmesinden endişeliyiz." dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'de Olağanüstü Hal koşulları altında yapılacak seçimlerin, adil ve özgür olacağına ilişkin endişelerinin olduğunu söyledi.

OHAL'İN YAKLAŞIK 2 YILDIR YÜRÜRLÜKTE OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ

Günlük basın brifinginde Türkiye'de 24 Haziran'da yapılacak erken seçimlerle ilgili bir soruyu yanıtlayan Nauert, öncelikle OHAL'in iki yıla yakın bir süredir yürürlükte olduğuna dikkati çekti.

"SEÇİMLERLE İLGİLİ ENDİŞELİYİZ"

Süreci çok yakından takip ettiklerini belirten Nauert, "Bu tür bir olağanüstü hal döneminde bunu (seçimleri) düzenleme kabiliyetleri hakkında endişelerimiz var. Elbette özgür ve adil seçimler görmek isteriz, ama burada bir endişe var" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ 24 HAZİRAN'A ALINMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısı ve AK Parti'nin girişimiyle 2019'da yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri, 24 Haziran tarihine alınmıştı.
Erdoğan, CHP'li İmamoğlu'na "Sana Oy Yok" Diyen Mehruze Teyzeyi Aradı Nihat Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sosyal Medya Üzerinden Teşekkür Etti

Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında Gündeme Gelen Lise Öğrencisi Cinayetinin Detayları Ağızları Açık Bıraktı