Son Dakika Haberleri: DP Lideri Uysal: Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Akşener'i Destekleyeceğiz

DP Lideri Uysal: Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Akşener'i Destekleyeceğiz

11 ay önce

Demokrat Parti Lideri Uysal, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İyi Parti Genel Başkanı Akşener'i destekleyeceklerini söyledi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i destekleyeceklerini bildirdi.

BASINA KAPALI GÖRÜŞME 1 SAAT SÜRDÜ

Akşener, DP Genel Merkezi'nde Uysal'ı ziyaret etti. Her iki partiden heyetlerin de katıldığı basına kapalı görüşme, yaklaşık bir saat sürdü.

Görüşmenin ardından Akşener ve Uysal ortak basın açıklaması yaptı.

24 HAZİRAN DEMOKRATİK DÖNÜŞÜMÜN BAŞLANGICI

DP olarak, 24 Haziran seçimlerini, hakimiyetin yeniden millette tecelli edeceği bir dönüm noktası olarak gördüklerini belirten Uysal, demokratik değerler ve adalete olan inançları, millete karşı sorumlulukları, Cumhuriyetin kurucu ilkelerine bağlılıkları gereği, 24 Haziran'ın topyekun bir demokratik dönüşümün başlangıcı olduğunu düşündüklerini vurguladı.

"AKŞENER'İN ADAYLIĞINI DESTEKLİYORUZ"

Akşener'e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Uysal, "DP olarak, yetkili kurullarımızla, partili arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerin sonunda, demokrasiye inanmış partililerimizin taleplerini nazara alarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adaylığını destekleme kararı almış bulunuyoruz. Ayrıca, dün gerçekleştirdiğimiz Genel İdare Kurulu toplantımızda genel seçimlere İYİ Parti, CHP ve Saadet Partisi ile ittifak halinde İYİ Parti ile girme kararı vermiş bulunuyoruz." dedi.

Uysal, Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığının hayırlı olmasını diledi.

"KORKUTMA AMACI TAŞIYOR"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de DP'nin, siyasi hayatında çok büyük emeği ve etkisinin olduğunu dile getirerek, partisinin demokrasinin, adaletin, hukukun üstünlüğünün, bireysel özgürlüklerin, milletin tarafında olduğunu, milleti bölen zihniyetin kaşısında durduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, cumhurbaşkanı adaylığı için toplanacak 100 bin imzaya ilişkin "FETÖ" uyarısı yapmasına değinen Akşener, CHP'den partilerine katılan milletvekillerinin grup olarak şahsını cumhurbaşkanı adayı göstermeleri imkanı varken, millete verdiği söz gereği 100 bin imzayla aday olmayı tercih ettiğine işaret etti.

Akşener, bu açıklamanın, imza vermeye karar veren insanları korkutma amacı taşıdığını savunarak, şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizi korkutmaya çalışan, arkadan dolanan, mertlikten, erkeklikten, adamlıktan uzak bu tür söylemlere pabuç bırakmayacağımı bizatihi Sayın Erdoğan çok yakından bilir.

"EYLEMSİZ DOÇENT YANCILIK YAPMAYA DEVAM ETSİN"

Eylemsiz doçent diye tabir ettiğim Sayın Bahçeli'ye, dizilerini seyretmesini, bedavadan milletvekili seçtirmesini, Sayın Erdoğan'ın çalışıp kendisinin yan gelip yatmaya devam etmesini öneriyorum. Bilmediği, anlamadığı işlerde konuşmamasını kendisine bir öneri olarak iletiyorum. Eylemsiz doçent yancılık yapmaya devam etsin."
Erdoğan'ın Sağ Kolu Olan Şehit Erol Olçok'un Eşi: Şehitleri Kaça Sattınız? PKK'nın İğrenç Yüzü Günlükte Ortaya Çıktı: Kendini Dedesi Yaşındaki Teröristin Kucağında Çıplak Olarak Bulmuş Emeklilere Yatırılacak Bayram İkramiyelerinin Tarihleri Belli Oldu