Beştepe'deki Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası kararlılık mesajı - Son Dakika

Beştepe'deki Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası kararlılık mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Salgın sürecinde kritik projelerde herhangi bir aksamaya izin verilmediği belirtilen açıklamada, Türkiye'nin savunma sanayii alanında kararlı bir şekilde yoluna devam edeceği vurgulandı.

Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. 2 saat 20 dakika süren toplantı sonrası İletişim Başkanlığı'ndan yazılı açıklama yapıldı.

ÖNEMLİ PROJELER KARARA BAĞLANDI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, savunma sanayiindeki gelişmeler ele alındı. Açıklamaya göre Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik elektronik harp, siber güvenlik, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlandı.

HAREKATLARDA YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARIN ÖNEMİ VURGULANDI

Toplantıda, TSK'nın ve güvenlik birimlerinin son dönemde sınırlarımız içinde ve sınır ötesinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekatlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünler olduğu gündeme getirilerek, yerli ve milli savunma sanayiinin önemi ve değeri bir kez daha vurgulandı.

Beştepe'deki Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası kararlılık mesajı

SALGIN SÜRECİNDE KRİTİK PROJELERDE HERHANGİ BİR AKSAMAYA İZİN VERİLMEDİ

Koronavirüs kaynaklı salgın sürecinde savunma sanayinin kritik projelerde herhangi bir aksamaya izin vermeden çalıştığı, yerli ve milli teknoloji alanında önemli başarılara imza attığı belirtilen toplantıda, salgın sonrası dönemde de çalışmaların büyüyen bir kararlılıkla devam edeceği, sektörler arası tecrübe paylaşımına ve ihracata özel bir önem verileceği dile getirildi.

Açıklamada, "Türkiye tam bağımsız savunma sanayii yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir" denildi.

Beştepe'deki Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası kararlılık mesajı

Haber Yayın Tarihi: 11.08.2020 17:57 - Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Beştepe'deki Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası kararlılık mesajı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Ruhsatsız merkezde botoks yaptıran kadın, fenalaşarak hayatını kaybetti Türkiye'de bir ilk! Ankara'nın çevresindeki bir ilin ilçesi kitle bağışıklığına ulaşıldı Eylül ayı doğum yardımları 83 bin annenin hesabına yarın yatırılacak Beyin kanaması sonrası ne gülebiliyor ne de ağlayabiliyor! Cem Yılmaz bile başaramadı Türkiye'de ilk kez bütün kamu araçları siren çalıp, maske mesafe uyarısı yaptı 11 yaşındaki kızı marulla tavşan beslemek için kandırıp cinsel istismarda bulundu FETÖ'nün 'Maceracısı' Murat Yeni 8 yıl hapse mahkum edildi Ülke sağanak yağışa teslim! Meteoroloji bölge bölge uyardı