Flow Coaching International'ın Akademik Direktörü Talyaa Vardar, Cosmopolitan Dergisi'ne Konuk Oldu - Son Dakika

Flow Coaching International'ın Akademik Direktörü Talyaa Vardar, Cosmopolitan Dergisi'ne Konuk Oldu

26.08.2014 17:52
Flow Coaching International'ın Akademik Direktörü Talyaa Vardar, Cosmopolitan Dergisi'ne Konuk Oldu

Koçluğun profesyonellik gerektirdiğini belirten Talyaa Vardar, Koç adaylarına da ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesi ve uluslararası bir okulun programına kayıt yaptırılmasını öneriyor.

Koçluğun profesyonellik gerektirdiğini belirten Talyaa Vardar, Koç adaylarına da ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesi ve uluslararası bir okulun programına kayıt yaptırılmasını öneriyor.

"Koçluk profesyonellik gerektirir"

Kanada'da aldığı eğitimlerden ve sertifikalardan sonra kariyerine profesyonel koç olarak devam eden Talyaa Vardar ile Koçluk Merkezi ve uyguladıkları sanat terapisi hakkında konuştuk

Eğitim ve kariyer

"Ben ODTÜ mezunuyum. Yıllarca profesyonel hayatta pişip, P&G, BAT, Efes gibi firmalara hizmet verdikten sonra daha fazla katkı sağlayabileceğime inandığım alanlarda çalışmaya karar verdim. Bunun üzerine İsviçre'de Sanat Terapisi ve Sistem değişimi üzerine Master yaptım. Ardından Sanat Terapisti olarak Vancouver'da bir enstitüye bağlı çalıştım. Eş zamanlı olarak da Kanada yerlileriyle ve farklı yetişkin gruplarıyla hem terapist hem de fasilitatör olarak çalışmalar yaptım. San Francisco'da yaratıcılık ve beyin araştırmaları yapan bir enstitüde kaldım. Vancouver'da profesyonel koçluk sertifikasyonlarımı tamamladım."

Eğitim hakkında

2009 yılında, iki Kanadalı ve iki Türk, Vancouver'da FLOW Coaching & Leadership Development adıyla koçluk merkezimizi kurduk. FLOW Coaching International ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından tam akreditasyona sahip dünyadaki sayılı okullardan biriyiz. Profesyonel koçlar yetiştiriyoruz. Sonrasında sertifikasyona sahip profesyonel koçlarımızı uzmanlık alanlarında da destekliyoruz.

Motivasyon kazandırıyor

Eğitimlerimize katılanlar her şeyden önce mutlu ve motive olmuş şekilde ayrılıyorlar. Enerjileri yükseliyor, ilham kaynakları artıyor. 'Hayat zengindir ve her zaman alternatifler vardır' inancı pekişiyor. Koçluk eğitimlerimizi tamamlayanlar, farkındalığı artmış profesyonel koçlar olma yolunda ilerleme konusunda güven kazanıyor.

Sanat Terapisi

Sanat Terapisi; çeşitli sanat dallarının insanlar üzerinde yarattığı terapötik etkiyi kullanarak kişide; duygusal, düşünsel ve gelişim yaratan; çeşitli travmalar ve günlük hayatta karşılaşılan zorluklarla başa çıkma yetkinliği kazandıran bilimsel bir terapi tipi.

Koç adaylarına

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesi ve uluslararası bir okulun programına kayıt yaptırmanızı öneririm. Eğitim ve sınavların Türkçe olması da önemli çünkü kişi duyguları ve değerleri en iyi kendi dilinde ifade edebiliyor.

5 Soru 5 Cevap

1 - En sevdiğiniz dünya şehri

San Diego, Kalifornia

2 – En çok neye zaman harcarsınız?

Kendime farklı sorular sorup cevaplarını bulmaya.

3 – Çalışma hayatınızdaki en temel prensipleriniz neler?

Yaptığım her işte pozitif dönüşüm ve insanlara katkı sağlamak.

4 – Mutlu bir hayata dair bize nasıl bir tüyo verirsiniz?

Kendinizi anlayın, tanıyın ve içinizdeki en derin mağaralara dalmaya korkmayın.

5 – Bir kitap tavsiyesinde bulunacak olsanız…

Irvin Yalom'dan Nietzsche Ağladığında…

YORUMLAR
500
Son dakika! Atakaş Hatayspor genç forvet Hamed Enzo'yu transfer etti Son dakika! Atakaş Hatayspor genç forvet Hamed Enzo'yu transfer etti Ege'nin İncisi İzmir'in Geçmişine Işık Tutan Destinasyonlar Ege'nin İncisi İzmir'in Geçmişine Işık Tutan Destinasyonlar Kadın Voleybol Milli Takımı, Milletler Ligi'nde yarın Kanada ile karşılaşacak Kadın Voleybol Milli Takımı, Milletler Ligi'nde yarın Kanada ile karşılaşacak
Kaynak: KurumsalHaber.com

Son Dakika Basın Bültenleri Flow Coaching International'ın Akademik Direktörü Talyaa Vardar, Cosmopolitan Dergisi'ne Konuk Oldu - Son Dakika

Bu haber KurumsalHaber.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. KurumsalHaber.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı KurumsalHaber.com kurumudur.

Advertisement