Son Dakika Haberleri: Foça'da, Polis Teşkilatının 173. Yıl Dönümü Etkinlikleri

Foça'da, Polis Teşkilatının 173. Yıl Dönümü Etkinlikleri

12 ay önce

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümü sebebiyle Foça’da tören düzenlendi, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Foça'da, Polis Teşkilatının 173. Yıl Dönümü Etkinlikleri, System.String[]
Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü sebebiyle Foça'da tören düzenlendi, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Foça Kaymakamı Ali Çetin, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, Foça Jandarma Okul Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Sertan Koç, İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun, CHP İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, sivil ve askeri erkan, Belediye Meclisi Üyeleri, Emniyet Müdürlüğü personeli, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşları katıldı. Foça'da eğitim veren bir anaokulu öğrencileri de ellerinde pankartlarla törende yer aldı.

Foça İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun'un Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Coşkun'un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmalarda birinci olan şiir ve kompozisyonun okunmasının ardından, törende bulunanlar Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümü onuruna verilen kokteyle geçti.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Polis Haftası dolayısıyla verdiği mesajda, "Günün her saatinde halkın güven ve huzurunu sağlamak için büyük fedakarlıklarla çalışan Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Tüm emniyet mensuplarına görevlerinde başarılar diler, görevini yapma uğrunda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum" dedi. - İZMİRDerecik'te PKK'lıların Gönderdiği Patlayıcı Yüklü Drone, Vurularak Düşürüldü Safiye Soyman, Duş İtirafıyla Hayranlarının Midesini Bulandırdı! Seçime 5 Gün Kala Son Anket! 2 Büyükşehir El Değiştiriyor