Foça'da Üç Çiftçiyi PKK Öldürmüş - Son Dakika

Foça'da Üç Çiftçiyi PKK Öldürmüş

07.09.2012 01:41
Foça'da Üç Çiftçiyi PKK Öldürmüş, System.String[]

PKK üyelerinin, 7 Ağustos'ta Foça'da cesetleri bulunan üç çiftçinin katil zanlıları olduğu ortaya çıktı.

İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Foça'da askeri araca yönelik terör saldırısını gerçekleştiren ve Viranşehir'de 1'i ölü, 1'i yaralı ele geçirilen terör örgütü PKK üyelerinin, 7 Ağustos'ta Foça'da cesetleri bulunan üç çiftçinin katil zanlıları olduğunu açıkladı.

İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Foça'nın Yeni Bağarası köyünde 6 Ağustos'ta kaybolan ve 7 Ağustos'ta bölgedeki bir tarlada başlarından ve karınlarından vurulmuş olarak ölü bulunan Yusuf Kafalı (59), Zekeriya Toplu (55) ve Bahri Şirin'in (46) katil zanlılarının, Foça'da askeri aracın geçişi sırasında saldırı düzenleyen terör örgütü PKK üyeleri olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Bilkay, Foça'daki terör saldırısının ardından geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 1'i ölü, 1'i yaralı ele geçirilen 2 terör örgütü üyesinin kullandığı silahlardan çıkan mermi kovanlarının Viranşehir'den getirilerek İzmir'de karşılaştırıldığını belirterek, yapılan soruşturma sonucu, üç çiftçinin bu terör örgütü üyeleri tarafından öldürüldüğünün saptandığını kaydetti.

Bilkay, çiftlerin öldürülmesinin ardından olayın aydınlatılmasına yönelik titiz bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek, şu bilgileri verdi:

"Viranşehir'den kovanlar istendi. Buradakilerle karşılaştırdık. Karşılaştırma sonucu, terör örgütü üyelerinin, üç kişinin öldürüldüğü cinayetin failleri oldukları tespit edildi. Bu yönde şüphemiz vardı. Soruşturma ve çalışmalar detaylı şekilde yürütüldü. Faili meçhul olay aydınlatıldı. Bu, İzmir polisinin başarısıdır."

Foça'nın Maltepe köyünden 6 Ağustos'ta birlikte ayrılan Yusuf Kafalı ve Zekeriya Toksuz ile Yeni Bağarası köyünden aynı gün ayrılan Bahrin Şirin'den haber alınamamış, üç çiftçi, bölgedeki bir tarlada başlarına ve karınlarına isabet eden 3'er kurşunla öldürülmüş olarak bulunmuştu.

Muhabir: Muammer Başkan/ Seyhan Kurtman

Yayıncı: Erdem Gültekin - İZMİR

Foça'da Üç Çiftçiyi PKK Öldürmüş

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Foça'da Üç Çiftçiyi PKK Öldürmüş - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı