Foça'daki Bombalı Saldırıda, 4 Tutuklama - Son Dakika

Foça'daki Bombalı Saldırıda, 4 Tutuklama

08.09.2012 12:34
Foça'daki Bombalı Saldırıda, 4 Tutuklama, System.String[]

Şanlıurfa'da biri ölü diğeri yaralı ele geçirilen 2 teröriste yardım yataklık ettiği belirlenen 5 kişiden 4'ü sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

İzmir'in Foça İlçesi'nde askeri servis aracına bombalı saldırı düzenleyen ve deşifre olmamak için de 3 çiftçiyi öldüren, Şanlıurfa'da biri ölü diğeri yaralı ele geçirilen 2 teröriste yardım yataklık ettiği belirlenen 5 kişiden 4'ü sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Foça'da, geçen 9 Ağustos'ta saat 08.07 sıralarında Değirmenlik Caddesi'nde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Foça Deniz Üs Komutanlığı Amfibi Görev Grup Komutanlığı'na ait servis otobüsünün geçişi sırasında iki ayrı patlama meydana gelmiş ve olayın ardından Ulaştırma Er Özkan Ateşli olay yerinde, Ulaştırma Uzman Çavuş Hakan Furkan Özmen de ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde şehit olmuştu. Patlamada, asker ve sivil 12 kamu görevlisi de yaralanmıştı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde 2 Eylül'de polis ekipleriyle yaşanan silahlı çatışmada Ahmet Bal sahte kimlikli Burhan Bozkurt ölü, Yunus Çiçek de yaralı ele geçirildi. Teröristlerin parmak izlerinin, patlama bölgesinden elde edilenlerle aynı çıkınca bombalı saldırı olayı aydınlandı. Soruşturmanın sonraki bölümünde bombalı saldırıdan 3 gün önce teröristlerin aynı bölgede kendilerini gören 3 çiftçiyi de deşifre olmamak için öldürdükleri ortaya çıktı.

İzmir polisi Bayındır ilçesinde teröristlere yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen Şehmuz R. ile kardeşi Şevket R. Bayındır'ın Yanıkkavak Evleri Mevkii'nde, akrabaları Faruk K ise ilçe merkezinde yakalandı. Ayrıca, Şehmuz ve Şevket R kardeşlerin diğer kardeşleri Kemal R. ve suç ortakları Hasan D. de Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde yakalandı. Şüphelilerden Hasan D., dışındakilerin işlemleri tamamlandı ve bu sabah sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine konuldu. - İzmir

Foça'daki Bombalı Saldırıda, 4 Tutuklama
Foça'daki Bombalı Saldırıda, 4 Tutuklama
Foça'daki Bombalı Saldırıda, 4 Tutuklama

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Foça'daki Bombalı Saldırıda, 4 Tutuklama - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Galatasaray'ın listesinde bulunan eski futbolcusu Seri'ye lisans çıkarılmadı Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Hayırsız evlat, yanında getirdiği silahla annesini ayaklarından vurdu İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti